Metalmania 2020 – pełny skład

Przekazujemy:

Wśród artystów, którzy wystąpią na przyszłorocznej Metalmanii obok The True MayhemCandlemassAt The Gates, Razor, IDLE HANDS – PDXIMPERATOR i Truchła Strzygi pojawią się takie zespoły jak Exhorder (po raz pierwszy w Polsce!) oraz Turbo (oficjalny profil zespołu)Monasterium i ROSK.

▪️▪️▪️

☑️ Exhorder to kapela, która nie wymaga specjalnych rekomendacji dla żadnego fana thrash metalu. Formacja z Nowego Orleanu już za sprawą swojego pierwszego albumu, „Slaughter in the Vatican” (1990) zainicjowała styl, który potem kontynuowany był przez takich artystów jak Pantera czy Lamb of God. 20 września ukazał się najnowszy, trzeci w dyskografii album grupy, „Mourn to the Southern Skies”. Występ na Metalmanii będzie pierwszym koncertem Exhorder w Polsce!

☑️ Turbo to nie tylko jeden z prekursorów polskiego hard & heavy, ale i zespół, który ciągle pozostaje w świetnej formie koncertowej. Dyskografię grupy zamyka album „Piąty Żywioł” (2013), który jest 12 studyjnym krążkiem w dorobku grupy. W 2020 roku zespół będzie obchodził czterdziestolecie swojej działalności i z tej okazji na swój występ na Metalmanii przygotuje specjalny set koncertowy.

☑️ Krakowski zespół Monasterium to autorzy jednej z najlepszych polskich płyt tego roku. Ich drugi w dorobku album „Church of Bones” to prawdziwy majstersztyk utrzymany w konwencji epickiego heavy i doom metalu. Zespół doceniony został także na światowej scenie i grupa zaproszona została na największe europejskie festiwale doom metalowe.

☑️ Debiutancki pełnowymiarowy album ROSK „Miasma” ukazał się w 2017 roku i klimatyczny miks post-metalu z ambientem szturmem zdobył wszelkie muzyczne podsumowania oraz uznanie fanów i dziennikarzy. A już wkrótce zespół opowie nową historię, 7 listopada premierę będzie miał kolejny album ROSK „remnants”. „Motywem przewodnim nadal jest śmierć, która jednak tym razem nie sięga po masy i całe społeczności, a dotyczy jednej osoby” – zapowiada zespół – „Cała płyta opowiada o naszym wyobrażeniu starzenia się w upadlającej samotności po utracie najbliższej osoby. Stawiamy na atmosferę zadumy i żałoby, zmieniło się też instrumentarium – ciężkie przesterowane gitary ustępują miejsca gitarom akustycznym oraz skrzypcom, zamiast wściekle krzyczanych wokali wybrzmiewają czyste, melodyjne zaśpiewy, a perkusyjno-basowy hałas zastąpiony jest minimalizmem i przestrzenią. Opowiadamy nową, dużo intymniejszą historię”.

▪️▪️▪️
Metalmania Open Air 2020 to XXV edycja festiwalu, który w przyszłym roku zaprezentuje się fanom metalowego grania w odświeżonej formule.

Metal Mind Productions
zaprasza

29.08.2020 Metalmania Open Air 2020 // Warszawa Letnia Scena Progresji

MAYHEM
CANDLEMASS
AT THE GATES („Slaughter of the Soul” 25th Anniversary Set)
EXHORDER
RAZOR
IDLE HANDS
IMPERATOR
TURBO
TRUCHŁO STRZYGI
MONASTERIUM
ROSK

Otwarcie bram: 12.00
Start: 13.00

? Bilety w cenie 180 PL dostępne na stronach:
➡️ http://shop.metalmind.com.pl (KOLEKCJONERSKIE)
➡️ www.eventim.pl
➡️ www.ebilet.pl
➡️ www.biletin.pl

ℹ️ Więcej informacji:
www.metalmind.com.pl/metalmania
www.facebook.com/MetalmaniaFestival/

Autor

3814 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *