Linne up Black Silesia Festival już kompletny

 

Nocturnal, Witchmaster, Embrional, Goath, Evil Warriors, Offence, Roadhog i Brüdny Skürwiel uzupełniają i tym samym zamykają skład Black Silesia Open Air!

Jeden z najbardziej kultowych zespołów w gatunku – niemiecki black/thrashowy Nocturnal – Unholy Thrash Metal, w końcu przyleci do Polski. Zespół, który wymieniany jest jednym tchem obok Nifelheim czy Desaster – o dziwo do dzisiaj do nas nie dotarł. A jako, że naszym celem jest ściąganie tych, których nikt inny ściągnąć się nie odważy – wcześniej czy później musiało do tego dojść. 
Oczywiście pierwszy i jedyny koncert w naszym kraju.

Witchmaster to zespół szczególny. Od przeszło dwudziestu lat konsekwentnie podążają ścieżką wściekłego i ohydnego black/thrashu, a ich wydawnictwa to w naszej opinii jedne z najlepszych rzeczy, jakie wypluła polska ziemia. Na czele z drugim demo „No Peace At All”, które w naszej prywatnej opinii jest absolutnym majstersztykiem obskurnego, wściekłego i brudnego grania i niedoścignionym do dzisiaj wzorem gatunku. Ponadto w grudniu przed Master’s Hammer w Progresji pokazali, że są aktualnie w szczytowej formie i jeńców nie biorą. Satanic Metal Attack!

Embrional, czyli śląska maszyna do zabijania pokaże jak grać ekstremalny i zarazem oldschoolowy death metal w sposób nieoczywisty. Jeden z tych zespołów, który nie ma w zwyczaju chodzić na kompromisy, regularnie podnosi sobie muzycznie poprzeczkę a do tego doskonale wie, jak obsługiwać instrumenty.

Goath – kult kozy i kult diabła, czyli surowy black/death prosto z Bawarii. Pierwszy i jedyny koncert w Polsce.

Evil Warriors to wbrew mylącej nazwie – black metal zagrany na modłę Svartidaudi, Aosoth czy Deathspell Omega. Mało popularna, ale bardzo dobra rzecz. A jak wiecie – lubujemy się w wynajdywaniu rzeczy dobrych, a niekoniecznie znanych. W tym roku do zobaczenia również na Party San i Chaos Descends. Również pierwszy i jedyny koncert w naszym kraju.

OffenceRoadhog i Brüdny Skürwiel rozpisywać się nie będziemy, bo znacie ich doskonale – trzy lokalne załogi parające się oldschoolowym metalem i regularnie koncertującej w naszym kraju. Death metal, heavy metal i black/thrash.
Roadhog mieli ogłosić swój występ na Black Silesia podczas Metalmanii, ale zapomnieli chłopaki – dlatego dopiero teraz oficjalnie witamy w składzie.

Tymi ogłoszeniami zamykamy skład imprezy – w sumie wystapi 10 zespołów z Polski i 10 zza granicy, dokładna rozpiska dniowa i więcej szczegółów organizacyjnych wkrótce. Koncerty rozpoczną się w piątek o 14:00, a zakończą w nocy z soboty na niedzielę ok 1:00.

Bilety:
http://blacksilesia.8merch.com/services/store

Autor

12302 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *