Limitowany box od Black Sabbath za dwa miesiące

 

7 czerwca ukaże się limitowany box od Black Sabbath. Wydawcą będzie BMG, a więcej info poniżej:

Lata siedemdziesiąte wypełnione były singlami, które dziś mają status legendarnych. Jednak siedmiocalowy format płyty winylowej nie był wówczas po drodze zespołowi Black Sabbath. Po wydaniu swoich debiutanckich singli: “Evil Woman” i największego hitu wszechczasów grupy “Paranoid”, grupa uznała, że nie czuje się dobrze w ramach mainstreamowego popu oraz wśród publiczności, jaką ta ścieżka im przynosi. Od tamtej pory grupa zaprzestała więc wydawania singli.

My w ogóle nie mieliśmy w planach tworzenia singli” powiedział Tony Iommi dla tygodnika Disc and Music Echo w 1971 r. “Jednak, gdy ukończyliśmy album, ‘Paranoid’ wydawał się idealnym zwiastunem płyty. Nie oczekiwaliśmy, że ten utwór coś zdziała. Nie wchodziliśmy do studia tworzyć single. My nagrywaliśmy płyty. Ale jeśli coś mogło takim singlem się stać z tego co nagraliśmy na płytę, nie wykluczaliśmy jego wydania.”

Muzyka Black Sabbath była ciężka, rozległa i bogata. Zupełnie nie pasowała dodo trzy minutowego popowego formatu.

Black Sabbath’s music was vast, expansive and heavy; not the kind of vision that can be easily shackled to the three-minute pop format. Tygodnik Record Mirror opublikował artykuł w listopadzie 1970 roku, pisząc “Sabbath zdecydował zakaz wydawania singli. Ich przebój ‘Paranoid’, jest ich pierwszym i ostatnim singlem. Porzucają jakiekolwiek plany tworzenia singli z utworów, które znajdą się na kolejnych albumach.”.

Ten ‘zakaz’ wydawania singli przez Black Sabbath trwał przez ponad dwa lata. Zespół pozostał wierny swojemu postanowieniu przy albumie “Master Of Reality” z 1971 roku, ale już w 1972, utwór ‘Tomorrow’s Dream’ został zwiastunem czwartego albumu grupy “Vol 4”. Od tamtej pory zespół wydawał single już regularnie. Pokazało to, że pomimo osobistej niechęci do tego formatu, wiele utworów po prostu świetnie się nadawało do roli singli.

Supersonic Years – The Seventies Singles Box Set”, wydany zostanie 8 czerwca dzięki wytwórni BMG. Kompilacja dokumentuje historię singli grupy i zawiera unikatowe materiały.

Limitowana edycja zawiera:

• 5 rzadkich wersji singlowych najsłynniejszych utworów: Iron Man / Sabbath Bloody Sabbath / Am I Going Insane (Radio) / Hard Road / Symptom Of The Universe. 

• 10 unikatowych kolorowych okładek z całego świata: bardzo rzadko dostępnych, lub wykonanych specjalnie na potrzeby tego wydawnictwa.

• Wersje zremasterowane i odnowione przez Andy Pearce’a

• Treść książki w albumie zawierają szczegóły wydawnictwa i szczegółowe historie powstania i ewolucji jednego z najważniejszych gatunków muzycznych wszechczasów.

Box Set zawiera następujące single:

Disc 1: Evil Woman (Don’t You Play Your Games With Me)/Wicked World – 1970

Disc 2: Paranoid/The Wizard – 1970

Disc 3: Iron Man (Single Edit)/Electric Funeral – 1970

Disc 4: Tomorrow’s Dream/Laguna Sunrise – 1972

Disc 5: Sabbath Bloody Sabbath (Edited Version)/Changes – 1973

Disc 6: Am I Going Insane (Radio) (Single Edit)/Hole In The Sky – 1975

Disc 7: Gypsy/She’s Gone – 1976

Disc 8: It’s Alright/Rock ‘N’ Roll Doctor – 1976

Disc 9: Never Say Die/She’s Gone – 1978

Disc 10: Hard Rock (Single Edit)/Symptom Of The Universe (German Single Edit) – 1978

Autor

12012 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *