Inquisition i Rotting Christ w Polsce w przyszły weekend – mamy rozkład jazdy

inquiDwie potęgi ekstremalnego metal w przyszły weekend zgrają w Warszawie i Katowicach. Rotting Christ i Inquisition zobaczymy 22 października w Progresji i 23 października w katowickim MegaClubie. Podczas wspólnej trasy kolumbijskich i greckich blackmetalowców wspierać będą kultowy brazylijski Mystifier oraz szwajcarski awangardowy Schammasch.

Tak prezentuje się rozkład jazdy obu koncertów:
18:30 Drzwi
19:00-19:40 Schammasch
19.55-20.35 Mystifier
20:55-21:55 Rotting Christ
22:15-23:15 Inquisition

 

Szczegóły koncertów:
INQUISITION (USA) black metal, thrash metal:
Dagon i Incubus tworzą wspólnie muzykę od 20 lat. Zaczęli w 1996 roku. Szmat czasu, ale próżno szukać w muzyce Inquisition znudzenia, rutyny, braku ciekawych rozwiązań. Kapela rezydująca od lat w Seattle, a zrodzona pod koniec lat 80. XX wieku w Kolumbii, przeżywa drugą młodość, serwując w regularnych odstępach czasu albumy, które żadnego fana, kochającego muzykę, będącą wypadkową black metalu i thrashu nie pozostawią obojętnym. Warstwa liryczna niezmiennie wymierzona jest przeciwko instytucji kościoła, poświęcona mrocznym wątkom w historii ludzkości, prehistorycznym kulturom i pradawnym kultom, dotyka też tematyki kosmicznej. Kiedy Inqusition byli u nas po raz ostatni, promowali wydaną w 2013 roku płytę „Obscure Verses For The Multiverse”. Z jednej strony wolne, głębokie, mroczne riffy, a z drugiej ultraszybkie tempa i młócąca niemiłosiernie gitara, a nad wszystkim złowieszczy wokal Dagona. Wiadomo już, że w 2016 roku doczekamy się następcy wymienionego albumu, który nagrany zostanie w słynnym London Bridge Studio w Seattle (m.in. Alice in Chains, Queensrÿche, Wolves In The Throne Room). Na bank będzie się działo.
Sprawdź, jeśli lubisz:
Absu, Immortal, Mayhem, Beherit, Judas Iscariot…
http://inquisitionbm.bandcamp.com
https://www.facebook.com/inquisition.official
https://www.youtube.com/watch?v=Q98qulfxXcs&

 

ROTTING CHRIST (Grecja) black metal, dark metal:
Tej kapeli w Polsce szerzej przedstawiać nie trzeba. Byliśmy jednym z pierwszych krajów, który docenił muzykę kapeli Sakisa Tolisa jeszcze w latach 80. XX wieku, o czym lider Rotting Christ wielokrotnie mówił w wywiadach, a także ze sceny. Od 1987 roku, kiedy zespół się narodził, doczekaliśmy się do dziś 13 płyt studyjnych, kilku kompilacji, paru wideo. Zdarzyło się i tak w ich karierze, że nie mogli wystąpić na festiwalu, bo sprawę na ostrzu noża postawił nie kto inny, jak Dave Mustaine z Megadeth, lata temu nawrócony religijnie. Były też i zdarzenia o wiele przyjemniejsze, bo sama Diamanda Galas wyraziła zgodę na cover jej kompozycji przez formację Sakisa. Zespół nie zawiódł i nagrał kapitalną wersję „Orders From The Dead”.
Rotting Christ, wyszedłszy od wściekłego black metalu, otarł się o metal gotycki, coś, co niektórzy nazywają dark metalem, a w ostatnich latach tworzy muzykę, w której poza black metalem jest miejsce na fragmenty ilustracyjne i piękne elementy tradycyjnej muzyki rodem z Grecji, choć nie tylko. Ostatnie dzieło zespołu Sakisa to „Rituals” z 2016 roku, nagrane z gościnnym udziałem między innymi Nicka Holmesa z Paradise Lost i Vorpha z Samael.
Sprawdź, jeśli lubisz:
Varathron, Septicflesh, Samael, Moonspell…
http://www.rotting-christ.com/
https://www.facebook.com/Rotting-Christ-290468585669
https://www.youtube.com/watch?v=ZGveqSjmz18

 

MYSTIFIER (Brazylia) black metal:
Mówiąc o wspaniałej brazylijskiej scenie metalowej, w pierwszym rzędzie przychodzi na myśl Sepultura, potem zapewne Sarcofago, Vulcano, Mutilator, Attomica, Chakal, Sextrash. W wyliczance absolutnie nie godzi się pominąć załogi w dużym stopniu odpowiedzialnej za rozwój wściekłego, zdecydowanie antychrześcijańskiego black metalu w krainie samby, futbolu i gorących plaż pełnych zniewalająco pięknych i skąpo ubranych pań. Nie wolno pominąć Mystifier. Kapela gra z niewielkimi przerwami od 1989 roku, niezmiennie dowodzona przez niezmordowanego Beelzeebubtha. Wznowione nie tak dawno albumy „Wicca” i „Göetia”, odpowiednio pierwszy i drugi w dorobku Mystifier, to absolutna blackmetalowa klasyka. Kilkanaście miesięcy temu Brazylijczycy po raz pierwszy wystąpili w Polsce, robiąc na rodzimych blackmetalowych maniakach kolosalne wrażenie. A, że przyjęcie mieli piekielnie gorące, postanowili do nas powrócić. Spodziewajcie się niszczącego, przekrojowego setu przez całą karierę brazylijskiej legendy.
Sprawdź, jeśli lubisz: Sarcófago, Blasphemy, Mortuary Drape, Beherit…
http://www.mystifier.com.br
https://www.facebook.com/mystifier666
https://www.youtube.com/watch?v=otq6mOcrfiM&SCHAMMASCH (Szwajcaria) awangardowy black metal:
W szwajcarskiej Bazylei oprócz pięknych krajobrazów mają też trzydniowy karnawał i słynny chór chłopięcy. Z tego miasta pochodzi też istniejąca od 2009 roku niesamowita formacja Schammasch. Czerpiąc z klimatycznych, mrocznych blackmetalowych twórców pokroju Von oraz muzyki alternatywnej i eksperymentalnej, stworzyli całość, która jest dowodem na to, że black metal niejedno ma imię oraz potrafi być muzyką niezwykle ciekawą i wciągającą. Nazwa oznacza boga słońca z babilońskiej mitologii, ale słońca w muzyce Schammasch nie znajdziecie. Jest w niej ciemność, strach, nihilizm, mistycyzm. W Polsce Szwajcarzy będą promować swoje trzecie dzieło, monumentalny, ponad 100-minutowy, podzielony na trzy części album „Traingle”. Patrzcie i słuchajcie uważnie, bo wiele się w tej muzyce dzieje.
Sprawdź, jeśli lubisz: Behemoth, Triptykon, Secrets of the Moon, Deathspell Omega…
http://schammasch.com
https://www.facebook.com/SCHAMMASCH
https://www.youtube.com/watch?v=G__OyoQonao&Kto zagra:

INQUISITION (USA) black metal, thrash metal
ROTTING CHRIST (Grecja) black metal, dark metal
+
Mystifier (Brazylia) black metal
Schammasch (Szwajcaria) awangardowy black metal

Kiedy: 22 (sobota) październik 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 85 zł – przedsprzedaż; 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Production

Kiedy: 23 (niedziela) październik 2016

Gdzie: Katowice @ MegaClub, ul. Żelazna 15

Bilety: 85 zł – przedsprzedaż; 100 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Bilety kolekcjonerskie:
http://knockoutprod.net/sklep/


Bilety:

Progresja

Eventim

TicketPro

Zaprasza Knock Out Productions

http://www.knockoutprod.net

https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod

Autor

12000 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *