Connect with us

Szukaj, a znajdziesz...

Chaos Vault

Newsy

Inquisition i Rotting Christ w Polsce w przyszły weekend – mamy rozkład jazdy

inquiDwie potęgi ekstremalnego metal w przyszły weekend zgrają w Warszawie i Katowicach. Rotting Christ i Inquisition zobaczymy 22 października w Progresji i 23 października w katowickim MegaClubie. Podczas wspólnej trasy kolumbijskich i greckich blackmetalowców wspierać będą kultowy brazylijski Mystifier oraz szwajcarski awangardowy Schammasch.

Tak prezentuje się rozkład jazdy obu koncertów:
18:30 Drzwi
19:00-19:40 Schammasch
19.55-20.35 Mystifier
20:55-21:55 Rotting Christ
22:15-23:15 Inquisition

 

Szczegóły koncertów:
INQUISITION (USA) black metal, thrash metal:
Dagon i Incubus tworzą wspólnie muzykę od 20 lat. Zaczęli w 1996 roku. Szmat czasu, ale próżno szukać w muzyce Inquisition znudzenia, rutyny, braku ciekawych rozwiązań. Kapela rezydująca od lat w Seattle, a zrodzona pod koniec lat 80. XX wieku w Kolumbii, przeżywa drugą młodość, serwując w regularnych odstępach czasu albumy, które żadnego fana, kochającego muzykę, będącą wypadkową black metalu i thrashu nie pozostawią obojętnym. Warstwa liryczna niezmiennie wymierzona jest przeciwko instytucji kościoła, poświęcona mrocznym wątkom w historii ludzkości, prehistorycznym kulturom i pradawnym kultom, dotyka też tematyki kosmicznej. Kiedy Inqusition byli u nas po raz ostatni, promowali wydaną w 2013 roku płytę „Obscure Verses For The Multiverse”. Z jednej strony wolne, głębokie, mroczne riffy, a z drugiej ultraszybkie tempa i młócąca niemiłosiernie gitara, a nad wszystkim złowieszczy wokal Dagona. Wiadomo już, że w 2016 roku doczekamy się następcy wymienionego albumu, który nagrany zostanie w słynnym London Bridge Studio w Seattle (m.in. Alice in Chains, Queensrÿche, Wolves In The Throne Room). Na bank będzie się działo.
Sprawdź, jeśli lubisz:
Absu, Immortal, Mayhem, Beherit, Judas Iscariot…
http://inquisitionbm.bandcamp.com
https://www.facebook.com/inquisition.official
https://www.youtube.com/watch?v=Q98qulfxXcs&

 

ROTTING CHRIST (Grecja) black metal, dark metal:
Tej kapeli w Polsce szerzej przedstawiać nie trzeba. Byliśmy jednym z pierwszych krajów, który docenił muzykę kapeli Sakisa Tolisa jeszcze w latach 80. XX wieku, o czym lider Rotting Christ wielokrotnie mówił w wywiadach, a także ze sceny. Od 1987 roku, kiedy zespół się narodził, doczekaliśmy się do dziś 13 płyt studyjnych, kilku kompilacji, paru wideo. Zdarzyło się i tak w ich karierze, że nie mogli wystąpić na festiwalu, bo sprawę na ostrzu noża postawił nie kto inny, jak Dave Mustaine z Megadeth, lata temu nawrócony religijnie. Były też i zdarzenia o wiele przyjemniejsze, bo sama Diamanda Galas wyraziła zgodę na cover jej kompozycji przez formację Sakisa. Zespół nie zawiódł i nagrał kapitalną wersję „Orders From The Dead”.
Rotting Christ, wyszedłszy od wściekłego black metalu, otarł się o metal gotycki, coś, co niektórzy nazywają dark metalem, a w ostatnich latach tworzy muzykę, w której poza black metalem jest miejsce na fragmenty ilustracyjne i piękne elementy tradycyjnej muzyki rodem z Grecji, choć nie tylko. Ostatnie dzieło zespołu Sakisa to „Rituals” z 2016 roku, nagrane z gościnnym udziałem między innymi Nicka Holmesa z Paradise Lost i Vorpha z Samael.
Sprawdź, jeśli lubisz:
Varathron, Septicflesh, Samael, Moonspell…
http://www.rotting-christ.com/
https://www.facebook.com/Rotting-Christ-290468585669
https://www.youtube.com/watch?v=ZGveqSjmz18

 

MYSTIFIER (Brazylia) black metal:
Mówiąc o wspaniałej brazylijskiej scenie metalowej, w pierwszym rzędzie przychodzi na myśl Sepultura, potem zapewne Sarcofago, Vulcano, Mutilator, Attomica, Chakal, Sextrash. W wyliczance absolutnie nie godzi się pominąć załogi w dużym stopniu odpowiedzialnej za rozwój wściekłego, zdecydowanie antychrześcijańskiego black metalu w krainie samby, futbolu i gorących plaż pełnych zniewalająco pięknych i skąpo ubranych pań. Nie wolno pominąć Mystifier. Kapela gra z niewielkimi przerwami od 1989 roku, niezmiennie dowodzona przez niezmordowanego Beelzeebubtha. Wznowione nie tak dawno albumy „Wicca” i „Göetia”, odpowiednio pierwszy i drugi w dorobku Mystifier, to absolutna blackmetalowa klasyka. Kilkanaście miesięcy temu Brazylijczycy po raz pierwszy wystąpili w Polsce, robiąc na rodzimych blackmetalowych maniakach kolosalne wrażenie. A, że przyjęcie mieli piekielnie gorące, postanowili do nas powrócić. Spodziewajcie się niszczącego, przekrojowego setu przez całą karierę brazylijskiej legendy.
Sprawdź, jeśli lubisz: Sarcófago, Blasphemy, Mortuary Drape, Beherit…
http://www.mystifier.com.br
https://www.facebook.com/mystifier666
https://www.youtube.com/watch?v=otq6mOcrfiM&SCHAMMASCH (Szwajcaria) awangardowy black metal:
W szwajcarskiej Bazylei oprócz pięknych krajobrazów mają też trzydniowy karnawał i słynny chór chłopięcy. Z tego miasta pochodzi też istniejąca od 2009 roku niesamowita formacja Schammasch. Czerpiąc z klimatycznych, mrocznych blackmetalowych twórców pokroju Von oraz muzyki alternatywnej i eksperymentalnej, stworzyli całość, która jest dowodem na to, że black metal niejedno ma imię oraz potrafi być muzyką niezwykle ciekawą i wciągającą. Nazwa oznacza boga słońca z babilońskiej mitologii, ale słońca w muzyce Schammasch nie znajdziecie. Jest w niej ciemność, strach, nihilizm, mistycyzm. W Polsce Szwajcarzy będą promować swoje trzecie dzieło, monumentalny, ponad 100-minutowy, podzielony na trzy części album „Traingle”. Patrzcie i słuchajcie uważnie, bo wiele się w tej muzyce dzieje.
Sprawdź, jeśli lubisz: Behemoth, Triptykon, Secrets of the Moon, Deathspell Omega…
http://schammasch.com
https://www.facebook.com/SCHAMMASCH
https://www.youtube.com/watch?v=G__OyoQonao&Kto zagra:

INQUISITION (USA) black metal, thrash metal
ROTTING CHRIST (Grecja) black metal, dark metal
+
Mystifier (Brazylia) black metal
Schammasch (Szwajcaria) awangardowy black metal

Kiedy: 22 (sobota) październik 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 85 zł – przedsprzedaż; 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Production

Kiedy: 23 (niedziela) październik 2016

Gdzie: Katowice @ MegaClub, ul. Żelazna 15

Bilety: 85 zł – przedsprzedaż; 100 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Bilety kolekcjonerskie:
http://knockoutprod.net/sklep/


Bilety:

Progresja

Eventim

TicketPro

Zaprasza Knock Out Productions

http://www.knockoutprod.net

https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod

Oracle
Autor

12578 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kejosowe miejsce spotkań

Powiedzieli...

Polecamy jeszcze

Newsy

  W wieku 45 lat odszedł Timo Ketola, fiński autor grafik. Timo stworzył okładki dla takich zespołow jak Antaeus, Chapel of Disease, Dead Congregation,...

Newsy

19 pażdziernika nakładem Devoted Art Propaganda ukaże się spilt Gruzji z rosyjskim Neon Scaffold. Materiał będzie nosił tytuł „Konflikt” i ukaże się na 12″...

Newsy

Połączone siły Ouroboros i Pestis Spiritus ! Split-zine w duchu podziemnego Black Metalu przeciwko nowoczesnemu Światu. OUROBOROS nr 2 Obszerna recenzja i komentarz do...

Newsy

Black/thrash metalowy Witchmaster pracuje obecnie nad nową płytą. W styczniu kapela planuje wejść do studia by zarejestrować siedemnaście nowych utworów, zamykających się w około...

Copyright © 2004 - 2020 Chaos Vault