In Mourning w Agonia Records

in mourningSzwedzki zespół wykonujący melodyjny death/doom metal, IN MOURNING, podpisał umowę wydawniczą z polską firmą Agonia Records. Zespół przebywa obecnie w studiu, gdzie trwają nagrania następcy „The Weight Of Oceans” z 2012 roku.

IN MOURNING powstał w 2000 roku i od tego czasu nieustannie się rozwija, doskonaląc swój styl. Ich ostatni album, „The Weight Of Oceans”, to zainspirowana mitologią płyta-koncept, która wywołała poruszenie wśród fanów melodyjnego death metalu. Przez wielu, zespół uznawany jest za następcę Opeth. Inspiracje IN MOURNING obejmują szerokie spektrum. Zespół sięga po ciężkie, doomowe riffy oraz growling, które stopniowo przechodzą w czyste, harmonijne melodie, dążąc do wypracowania oryginalnego brzmienia.

Po wydaniu „The Weight Of Oceans” z zespołu odszedł perkusista, Christian Netzell (Volturyon, Spasmodic). Jego miejsce zajął Daniek Lijekvist, były muzykKatatonii.

Tak podpisanie umowy oraz nadchodzący album skomentował zespół:

„Podpisaliśmy papier z Agonia Records na kilka kolejnych albumów. Jesteśmy z tego zadowoleni. Otrzymujemy dużo dobrych wibracji od ludzi z Agonii. Mają u siebie dużo dobrej muzyki, a kilku z naszych starych przyjaciół współpracuję już z nimi. Jesteśmy w doborowym towarzystwie i mamy w zanadrzu kilka niezłych pomysłów!

Nowy album wprowadza nowe elementy do zespołu. Po pierwsze, czujemy się usatysfakcjonowani mając Daniela Liljekvist’a za perkusją. Zmiana na stołku perkusisty wiele nam dała. Daniel umożliwił wprowadzenie nowej dynamiki oraz nadał naszej muzyce nową siłę. Nagrania prowadzimy z udziałem Jonasa Martinsson’a, który zajmuje się inżynierią dźwięku. Jonas pomógł nadać nowe brzmienie naszym utworom”.

Perkusja została już nagrana i brzmi świetnie. Jesteśmy obecnie w połowie nagrań gitar rytmicznych. Póki co, nie ujawnimy więcej informacji, ale możemy obiecać, że pojawią się one niebawem! Zaglądajcie na nasze strony (facebook, instagram, strona internetowa)”.

Skład zespołu:
Tobias Netzell – gitary & wokal
Pierre Stam – bass
Björn Pettersson – perkusja
Tim Nedergård – gitary
Daniel Liljekvist – perkusja

Agonia Records:
http://agoniarecords.com
https://facebook.com/agoniarecords
https://twitter.com/agoniarecords
https://soundcloud.com/agoniarecords
http://youtube.com/AgoniaRec

Autor

12149 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *