Connect with us

Szukaj, a znajdziesz...

Chaos Vault

Newsy

Hour of Penance – perkusyjne wykonanie „Flames Of Merciless Gods”

 

Włoscy death metalowcy HOUR OF PENANCE oraz ich perkusista Davide Billia połączyli siły z Sick Drummer Magazine, by zaprezentować utwór „Flames Of Merciless Gods” na perkusji. Utwór pochodzi z płyty „Misotheism”, która ukazała się w nakładem Agonia RecordsDavide w akcji można obejrzeć tutaj:

Davide ‘Brutal Dave’ Billia – Hour of Penance – Flames of Merciless Gods – Exclusive Drum Play-through

HOUR OF PENANCE jest obecnie na trasie po Europie razem z Destroyer 666 (AUS), Nocturnal Graves (AUS) oraz Inconcessus Lux Lucis (UK). Pełna lista dat jest dostępna poniżej.

Powstały w 1999 roku w Rzymie HOUR OF PENANCE uchodzi za jeden z najbardziej intensywnych i utalentowanych zespółów death metalowych. Ich najnowszemu albumowi, „Misotheism”, nie brakuje tej samej werwy i świadomego podążania za coraz lepszym brzmieniem, które przyczyniły się do rozpoznawalności grupy. „Tak jak w przypadku naszych ostatnich albumów, zaczęliśmy pracę nad tym z taką samą pasją i tym samym skupieniem, które towarzyszyły nam, kiedy nagrywaliśmy nasz debiutancki album”, wyjaśnia zespół. „Nigdy nie braliśmy tego w jaki sposób potoczą się losy Hour Of Penance za rzecz przesądzoną; staraliśmy się kierować wysokimi standardami któych oczekują od nas słuchacze ale też własnymi oczekiwaniami co do naszej muzyki”. Ekscytacja z jaką formacją podchodzi do death metalu, nie pozbawiła jej jednocześnie twardego spojrzenia na to co robi: „Nigdy nie spodziewaliśmy się, że zajdziemy tak daleko jako zespół. Pomimo że nie odczuliśmy żadnej presji tworząc nowy album, podeszliśmy do końcowego efektu na chłodno, powierzając jego nagrania trzem różnym inżynierom dźwięku w trzech różnych studiach”.      

To co udało się osiągnać na „Misotheism” z pewnością przerośnie oczekiwania wielu fanów. „Misotheism” to dojrzała dawka smolistego i przepysznie brutalnego death metalu, który mógłby stanowić podkład dźwiękowy dla chylącego się ku upadkowi świata. „Praca nad tym albumem wyzowliła w nas nowe pokłady kreatywności. Wierzymy w to że spodoba się słuchaczom tak samo jak nam”, dodaje zespół.   

Praca nad „Misotheism” toczyła się w trzech równych miejscach. Perkusją nagrano w Bloom Recording Studios (Włochy), gdzie zespół wykorzystał autu dużej przestrzeni studyjnej i olbyrzymiego wyboru mikrofonów. Gitary, bass i wokale zarejestrował w Kick Recording Studio (Włochy) razem z Marco Mastrobuono, który odpowiadał także za nagrania „Regicide” (2014) oraz „Cast The First Stone” (2017). Na koniec formacja udała się do Polski, by zmiksować i zmasterować „Misotheism” w Hertz Studio (BeheomthVaderDecapitated). Jak komentuje zespół: „Praca z braćmi Wisławskimi było jak dodanie wisienki na torcie. Dzięki ich profesjonalizmowi udało się uzyskać w pełni zadowalające brzmienie, bez konieczności pójsćia na kompromisy”.

Okładkę albumu przygotował węgierski artysta, Gyula Havancsàk (AcceptAnnihilatorDestructionEnsiferum). Zdaniem formacji, „idealnie oddał klimat albumu”.

HOUR OF PENANCE ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych – dwa pierwszy wydane przez Xtreem Music, dwa następne przez Unique Leader Records i trzy ostatnie przez Prosthetic Records. Przylgnęła do niego łatka wyjątkowego wykonawcy, jeśli chodzi o granie koncertów. Tych ostatnich zagrał bardzo wiele, występując na trasach koncertowych w Ameryce Północnej, Europie i Australii, u boku takich wykonawców jak Cannibal Corpse, BehemothDevildriver czy Misery Index. Nowy album, który ukaże się jesienią po raz pierwszy nakładem Agonia Records, również zostanie wsparty występami na żywo. W lipcu formacja zagrała podczas Metal Days Festival 2019 w Słowenii, a w grudniu wybiera się do Holandii, gdzie wystąpi na Eindhoven Metal Meeting 2019. Więcej koncertów zostanie ogłoszonych wkrótce. 

Utwory:
1. Mass Crucifixion Of Kings    
2. Blight And Conquer    
3. Fallen From Ivory Towers    
4. The Second Babel    
5. Lamb Of The Seven Sins    
6. Flames Of Merciless Gods  
7. Sovereign Nation   
8. Dura Lex Sed Lex    
9. Iudex    
10. Occult Den Of Snakes    
Bonusowe utwry z edycji limitowanej:
11. Misconception (demo 2007)    
12. Slavery In A Deaf Decay (demo 2007)    
13. Hierarchy Of The Fools (demo 2007)    

Formaty:
– jewelcase CD,
– box CD (w środku slipcase, naszykwa i flaga),
– czarny LP,
– zadymiony, transparentny LP (wyprzedany),
– czerwony LP z czarnymi plamami (wyprzedany),
– niebieski ‚baby blue’ LP (nowość),
– koszulka.

Daty koncertów:
03.11.2019: Krakow @ Klub Kwadrat, PL*
04.11.2019: Prague @ Futurum Music Bar, CZ*
05.11.2019: Munich @ Backstage München, GER*
06.11.2019: Oberhausen @ Helvete Pub – Club – Live Stage, GER*
07.11.2019: Aalborg @ Aalborg Metal Festival, DK*
08.11.2019: Rostock @ Zwischenbau Rostock, GER*
09.11.2019: Poznan @ Klub u Bazyla, PL*
10.11.2019: Warsaw @ Klub Proxima, PL*

10.12.2019: Leeds @ Temple Of Boom, UK**
11.12.2019: Nottingham @ The Angel Microbrewery, UK**
12.12.2019: London @ Nambucca, UK**
13.12.2019: Brighton @ The Green Door Store, UK**

13.12.2019 – Eindhoven Metal Meeting, NL***

* Hour Of Penance z Destroyer 666, Nocturnal Graves i Inconcessus Lux Lucis
** Hour Of Penance z Damim i Cryptic Shift

*** tylko Hour Of Penance 

Skład:
Giulio Moschini – guitara
Paolo Pieri – gitara, wokal
Marco Mastrobuono  – bass
Davide Billia – perkusja

Oracle
Autor

12610 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kejosowe miejsce spotkań

Powiedzieli...

Polecamy jeszcze

Newsy

  W wieku 45 lat odszedł Timo Ketola, fiński autor grafik. Timo stworzył okładki dla takich zespołow jak Antaeus, Chapel of Disease, Dead Congregation,...

Newsy

Połączone siły Ouroboros i Pestis Spiritus ! Split-zine w duchu podziemnego Black Metalu przeciwko nowoczesnemu Światu. OUROBOROS nr 2 Obszerna recenzja i komentarz do...

Newsy

19 pażdziernika nakładem Devoted Art Propaganda ukaże się spilt Gruzji z rosyjskim Neon Scaffold. Materiał będzie nosił tytuł „Konflikt” i ukaże się na 12″...

F-J

Wydawca: Black Death Production I cyk kolejny debiut wpadł mi w łapska. Tym razem EPka włoskiego Ghostlord „Abyssic Death Masters”. I przyznam, że tytułowe...

Copyright © 2004 - 2020 Chaos Vault