Furia w spektaklu Jana Klaty

12 maja Furia wystąpi na scenie Narodowego Starego Teatru w Krakowie w spektaklu „Wesele”, który przygotowuje Jan Klata.

W rozmowie w Co Jest Grane 24 reżyser jest pod tak dużym wrażeniem muzyki Nihila i jego zespołu, że publicznie wyznaje: »Muzycznie sięgnijmy po głośny album „Księżyc milczy luty” śląskiego kwartetu Furia. Muzycy sami mówią o sobie, że grają nekrofolk. Mnie rodzaj uprawianej przez nich muzyki metalowej oszałamia, porusza i w tym zachwycie trwam już kolejny tydzień. Rewelacja! Wcześniej nagrali m.in. świetne, a przy tym uroczo zatytułowane długogrające płyty: „Marzannie, Królowej Polski” czy „Martwa Polska Jesień”, oraz album „Guido”, nagrany w kopalni. Wstrząsająco czarowna muzyka bardzo mocno wyrasta z polskiej postindustrialnej gleby. Postanowiłem więc zaprosić nekrofolkowców do pracy nad „Weselem” Wyspiańskiego w Starym Teatrze w Krakowie. Premiera 12 maja. Dołożymy starań, żeby nie zawalił się nasz zabytkowy budynek przy placu Szczepańskim, gdy Furia zacznie grać jako kapela weselna…

Autor

11989 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *