Furia w spektaklu Jana Klaty

12 maja Furia wystąpi na scenie Narodowego Starego Teatru w Krakowie w spektaklu „Wesele”, który przygotowuje Jan Klata.

W rozmowie w Co Jest Grane 24 reżyser jest pod tak dużym wrażeniem muzyki Nihila i jego zespołu, że publicznie wyznaje: »Muzycznie sięgnijmy po głośny album „Księżyc milczy luty” śląskiego kwartetu Furia. Muzycy sami mówią o sobie, że grają nekrofolk. Mnie rodzaj uprawianej przez nich muzyki metalowej oszałamia, porusza i w tym zachwycie trwam już kolejny tydzień. Rewelacja! Wcześniej nagrali m.in. świetne, a przy tym uroczo zatytułowane długogrające płyty: „Marzannie, Królowej Polski” czy „Martwa Polska Jesień”, oraz album „Guido”, nagrany w kopalni. Wstrząsająco czarowna muzyka bardzo mocno wyrasta z polskiej postindustrialnej gleby. Postanowiłem więc zaprosić nekrofolkowców do pracy nad „Weselem” Wyspiańskiego w Starym Teatrze w Krakowie. Premiera 12 maja. Dołożymy starań, żeby nie zawalił się nasz zabytkowy budynek przy placu Szczepańskim, gdy Furia zacznie grać jako kapela weselna…

Autor

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *