Forgotten Tomb – szczegóły nowego albumu

FTWłoska black/doom metalowa formacja FORGOTTEN TOMB powraca po blisko trzyletniej przerwie z nowym studyjnym krążkiem, „Hurt Yourself and The Ones You Love”. Album ukaże się nakładem Agonia Records, 17 kwietnia w Europie (21 kwietnia w Ameryce Północnej).

„Miks melancholii, groove i black metalu” – tak o nagraniu mówi lider formacji, Ferdinando „Herr Morbid” Marchisio. „Nowe utwory są bardzo ciężkie, zawierają  klasyczne dla Forgotten Tomb elementy oraz nowe pomysły. Nie mogę się doczekać, aż ludzie posłuchają nowego materiału. Ma on dla nas szczególne znaczenie”.

Marchisio odniósł się także do pracy z odpowiadającym za produkcję albumu Terje Refsnes’em (Carpathian Forest, Novembre, Gehenna, Destroyer 666): „Jesteśmy bardzo dumni z rezultatu nagrań. Pracowaliśmy bardzo ciężko. Terje Refsens jest bardzo doświadczonym producentem i udało mu się wycisnąć z nas to co najlepsze. Uzyskane brzmienie jest bardzo organiczne i naturalne; old-schoolowe i świeże za razem”. 

Następca „…And Don’t Deliver Us From Evil” z 2012 roku został nagrany i zmiksowany w Sound Suite Studios (Marsylia, Francja) ze wspomnianym Terje Refsnes’em za konsolą. Brad Boatright z Audiosiege Studio (Corrosion Of ConformityNailsVallenfyreBeastmilkHigh On Fire) zajął się masteringiem albumu w Portland (Oregon, USA).

„Hurt Yourself and The Ones You Love” ukaże się jako:
digipack CD;
box CD (z albumem w formacie jewelcase, brelokiem z nabojem oraz opaską na rękę z logo zespołu), limitowany do 500 numerowanych kopii;
– ręcznie numerowany picture disc, limitowany do 300 kopii;
– ręcznie numerowany biały transparentny winyl, z czerwonymi plamami, limitowany do 150 kopii;
czarny winyl;
– forma digitalna.

Przedsprzedaż jest dostępna TUTAJ.

Autor

12012 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *