Entropia – “Vesper” od wczoraj na winylu

entropia lpWczoraj, 22 października, swoją premierę miała winylowa wersja debiutanckiego albumu oleśnickich post-black metalowców z Entropia. 12-calowa edycja albumu „Vesper” ukazała się nakładem Hellthrasher Productions.

Vesper to rezultat sześcioletnich poszukiwań zespołu, który oddalając się stylistycznie od swych post-metalowych korzeni, podjął eksplorację niezmierzonych jeszcze na polskiej scenie mariaży black metalowych blastów z delikatnością post rocka i eterycznością shoegaze, tworząc świeżą, intrygującą mieszankę, balansującą wokół estetyki wypracowanej przez wczesne Altar of Plagues, Krallice, Agalloch czy Wolves in the Throne Room. Za produkcję płyty odpowiedzialny jest Kuba Mańkowski, znany ze współpracy z Behemoth, Blindead czy Obscure Sphinx. Oprawę graficzną przygotował z kolei Marcin Gadomski z Black Moon Design.

Debiut Entropii ukazał się pierwotnie na CD w lutym 2013 roku nakładem własnym zespołu, z miejsca zyskując sympatię zarówno w metalowym undergroundzie jak i wśród słuchaczy muzyki alternatywnej. Wchodząca dziś do sprzedaży winylowa reedycja, będąca owocem kontraktu z Hellthrasher, została wyprodukowana w limitowanym nakładzie 300 czarnych kopii, z odświeżoną szatą graficzną (gatefold z alternatywną wersją okładki) i zremasterowanym materiałem dźwiękowym. Całość dostępna jest do odsłuchu na profilu bandcamp wytwórni (hellthrasherproductions.bandcamp.com/album/vesper) oraz do nabycia za pośrednictwem labelowego sklepu (hellthrasher.com/shop).

Autor

12489 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *