Ectovoid ujawniają nowy utwór i trailer albumu „Dark Abstraction”

ectovoidAmerykanie z death metalowego trio Ectovoid ujawnili pierwsze nagranie, zwiastujące nadchodzący nowy album „Dark Abstraction”, który ukaże się w ciągu najbliższych kilku tygodni nakładem Hellthrasher Productions. Utworu „The Expanse Between Slumber and Death” można posłuchać pod poniższym linkiem:

 

 

 

 

„Dark Abstraction” to druga pełnowymiarowa płyta zespołu, będąca następcą wydanego przed trzema laty „Fractured in the Timeless Abyss”. Jak zapowiada wydawca, nowy album odważnie rozwija pomysły wypracowane na debiutanckim krążku, tak pod względem produkcji jak i songwritingu, pozostając jednocześnie wiernym korzeniom zespołu, w których surowy, mroczny death metal przenika się z unikatową atmosferą i tekstami zgłębiającymi tajemnice najmroczniejszych zakamarków ludzkiego umysłu.

Na płycie znajdzie się osiem premierowych kompozycji, napisanych na przestrzeni ostatnich trzech lat w oryginalnym składzie Bryant-McDonald-Stewart. Album został nagrany i zmiksowany na przełomie 2014 i 2015 roku przez Joshua Freemona z Dead Sounds Studios. Masteringiem zajął się z kolei Damian Herring, znany przede wszystim jako gitarzysta cieszącej się sporym uznaniem w undergroundzie grupy Horrendous.

Kolejne szczegóły, w tym data premiery, tracklista i drugie przedpremierowe nagranie, zostaną opublikowane jeszcze w tym miesiącu. Poniżej oficjalny trailer „Dark Abstraction”:

Autor

12011 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *