Demonical wchodzi do studio

W przyszłym miesiącu, szwedzka death metalowa formacja DEMONICAL, rozpocznie nagrania swojego piątego albumu. Będzie to pierwszy studyjny album grupy, który ukaże się pod szyldem Agonia Records, na początku 2018 roku.

2015 i 2016 rok upłynął DEMONICAL głownie w trasie – zespół zagrał kilka tras koncertowych, pojawił się na festiwalach oraz pojedyńczych koncertach. Wydał również epkę, „Black Felsh Redemption”. Nowy  album będzie następcą „Darkness Unbound”, ostatniego albumu, który ukazał sie w 2013 roku.

DEMONICAL to bardziej melodyjny bliźniak Centinex. Zespół powstał na gruzach tego ostatniego w 2006 roku. Od kwietnia obydwie formacje posiadają tego samego wokalistę. Alexander Hogbom (October Tide) zajął miejsce Serker‚a Widgern‚a, wieloletniego członka grupy. Będzie to pierwszy album z jego udziałem.

Komentarz zespołu: „8 listopada zaczniemy nagrywać album numer 5. Będzie to pierwszy album ze stałym, stabilnym składem. Nagrania będą miały miejsce w różnych studiach na terenie Szwecji. Miksem i masteringiem zajmie się nagradzany producent, Karl Daniel Liden, znany ze współpracy z Terra Tenebrosa, Katatonia czy Cult Of Luna. Nowy album będzie naturalną kontynuację tradycyjnej ścieżki obranej przez Demonical, prawdziwy szwedzki death metal. Znajdzie się również kilka pomysłów, nowych elementów, których nie mieliśmy okazji bliżej zaprezentować do tej pory. Przewidywana data wydania to wiosna 2018. Będziemy również promować album na licznych trasach”. 

Więcej informacji niebawem.

Autor

12146 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *