Decline of the I: nowy utwór „Lower Degree Of God’s Might”

delcine of iFrancuski eksperymentalny / post-black metalowy twór DECLINE OF THE I połączył siły z Zero Tolerance Magazine by przedstawić drugi nowy kawałek z nadchodzącej pod koniec lutego płyty „Rebellion”. Krążek ukaże się 27 lutego w Europie (10 marca w Ameryce Północnej) nakładem Agonia Records, natomiast otwierającego album utworu „Lower Degree Of God’s Might” można posłuchać tutaj:

http://www.ztmag.com/blog/news/?p=23345&preview=true

Na „Rebellion” znajdzie się siedem nowych utworów utrzymanych w post-black metalowej konwencji. Zespół nie stroni od eksperymentów; muzyka jest wielowymiarowa i często sięga po dorobek innych gatunków.

„Rebellion” został nagrany w Studio de Chine z Khatchik’em Hovikian’em (L’odeur du Tchaman) natomiast Xort (Seth, Alcest, Vorkreist, Anorexia Nervosa) zajął się masteringiem. Oprawa graficzna krążka została przygotowana przez francuskiego fotografa i filmowca David‚a Fitt‚a (Aosoth, Secrets of the Moon, Svart Crown). Na„Rebellion” gościnnie wystąpił Olivier z Eros Necrospique.

Następca „Inhibition” z 2012 roku ukaże się jako: digipack CD, 12″ czarny vinyl i limitowany 12″ czerwony vinyl; dostępna będzie również wersja digitalna.

Utwory:
1.Lower degree of God’s might
2.Hexenface
3.Le rouge, le vide et le tordu
4.The end of prostration
5.Pieces of a drowned motion
6.Deus Sive Musica
7.On est bien peu de chose

Liderem DECLINE OF THE I jest A.K. (m.in. Merrimack, Vorkreist, Neo Inferno 262) – odpowiada za gitary, perkusję, klawisze, programowanie, sample i bass. Wspierają go muzycy występujący na co dzień w takich zespołach jak Merrimack, Anus Mundi,Temple of Baal, Eibon oraz Drowning. W stosunku do debiutu (Inhibition z 2012) nowe nagranie jest bardziej epileptyczne, a jednocześnie miejscami szybsze i gwałtowniejsze.

„Rebellion łączy ze sobą różne rodzaje mrocznej i ekstremalnej muzyki. Ciężko porównywać go do nagrań innych zespołów” – komentuje założyciel, A.K. „Na nowym krążku chciałem wyrazić coś gwałtowniejszego a jednocześnie bardziej pokręconego, ale w mój osobisty sposób. Mam dość słuchania zespołów, które kopiują siebie nawzajem. Decline of the I oferuje coś bardziej intymnego, jest wyrazem mojej własnej psychozy i sposobu ekspresji. Wiem, że nie jest to muzyka dla każdego, ale może być bardzo wciągająca dla tych którzy wiedzą jak słuchać”.  

Koncept zespołu jest oparty na pracach biologa Henri‚ego Laborit‚a.

Skład:
A.K. – guitars, keyboards, programming, samples, bass, vocals, drums
S. – drums
V. – vocals
G. – vocals

Facebook zespołu:
https://www.facebook.com/Centinexofficial

Autor

10989 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *