Days of No Light: trasa koncertowa Blaze of Perdition/Mord’a’Stigmata/Moanaa w listopadzie

donlTrzy nazwy, które w ostatnich miesiącach silnie zaznaczyły swą indywidualność w świecie polskiej ekstremy. Trzy zespoły będące u szczytu albo na najlepszej na niego drodze. Blaze of Perdition, Mord’A’Stigmata, Moanaa. Podczas listopadowej trasy Days of No Light ukażą wiele barw otchłani przemierzając całą Polskę!

5.11. – Lublin, Graffiti
6.11. – Warszawa, Hydrozagadka
7.11. – Gdańsk, Protokultura
8.11. – Łódź, Dom
9.11 – tba
10.11. – Poznań, U Bazyla
11.11. – Wrocław, Liverpool
12.11. – Bielsko-Biała, Rudeboy
13.11. – Chorzów, Tiger Riders
14.11. – Kraków, Zaścianek

Start: 19:30
Bilety: 35zł (przedsprzedaż)/45zł (w dniu koncertu)
Przedsprzedaż: http://lhs-booking.8merch.com, w klubach oraz wybranych sklepach muzycznych

BLAZE OF PERDITION
(Black Metal, Lublin)
Jeszcze kilkanaście miesięcy temu można było przypuszczać, że ta formacja nie zagra już nigdy. Wypadek, w którym zginął 23, basista Blaze of Perdition, a wokalista S. doznał poważnych obrażeń nieomal przekreślił dalszą działalność zespołu. Stało się jednak inaczej. Graniczne doświadczenie okazało się punktem zwrotnym w jego karierze. Powstała w następstwie płyta „Near Death Revelations” to triumfalny powrót lubelskich blackmetalowców i najbardziej autorski materiał w ich dorobku. Daleki od gatunkowych klisz album to dumne podjęcie rzuconej przez los rękawicy, a zarazem bezczelny manifest wolnych ludzi, którzy nie boją się splunąć przeznaczeniu w twarz. To nie jest koniec, to nie czas ukojenia.
Web: http://www.facebook.com/blazeofperdition
Posłuchaj: http://www.youtube.com/watch?v=hy_xPPJISco

MORD’A’STIGMATA
(Black Metal, Małopolska)
Trudno o bardziej spektakularny akt muzycznej transgresji w ostatnich latach niż „Ansia”, trzecie dzieło Mord’A’Stigmata. Wydany pod koniec 2013 roku album był dla zespołu Statica nowym otwarciem, zarówno na poziomie personalnym, jak i twórczym. EPka „Our Hearts Slow Down”, której premierę zaplanowano na 25 września jest kolejnym krokiem w brzmieniowej ewolucji małopolskiego kwartetu. Wyzwoleni ze stylistycznych ograniczeń, a zarazem emanujący autentyczną żarliwością. Do bólu introwertyczni, a przy tym obłędnie zaraźliwi. Post black metal? To sformułowanie jest w ich przypadku zdecydowanie niewystarczające. To zapis szaleństwa, obłąkana mantra udręki. Warto do niej przystąpić.
Web: http://www.facebook.com/mordastigmata
Trailer „Our Hearts Slow Down”: http://www.youtube.com/watch?v=Ljfp3Ee2H5s
Posłuchaj: http://www.youtube.com/watch?v=cnFK90FiUko

MOANAA
(Post Metal, Bielsko-Biała)
Jeden z najbardziej niedocenianych debiutów ubiegłego roku. Trasa Days of No Light będzie idealną okazją do nadrobienia zaległości i spotkania z Moanaa. Założony w 2008 roku zespół tworzy post metal, którego atutami są psychodeliczny sznyt, a zarazem – wyjątkowa przystępność. Te cechy rzadko występują obok siebie, a jeszcze rzadziej pozostają w tak dobrych proporcjach. Na przestrzeni dotychczasowej działalności, grupa dzieliła scenę m.in. z Jarboe, Nachtmystium i Blindead. Obecnie rozpoczyna pracę nad nowym materiałem, który ukazać się ma w przyszłym roku.
Web: http://www.facebook.com/Moanaaband
Posłuchaj: https://www.youtube.com/watch?v=5ahTyVbR6A0

Autor

11756 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *