Cryptopsy w Warszawie

cryptosyMiejsce: Warszawa Progresja

data: 07/09/2014

godzina: 18:00 – 23:30

scena: NOISE STAGE

ceny biletów: przedsprzedaż – 75 PLN | w dniu – 90 PLN

Cryptopsy to jeden z najbardziej ekstremalnych metalowych zespołów. Skład z Montrealu, Quebec, Kanada w ciągu ostatnich dwudziestu lat dokonał rewolucji i nieźle zamieszał na scenie metalowej. Cryptopsy wydało do tej pory sześć albumów studyjnych, jeden live i EP-kę. W 2012 roku Cryptopsy wrócili do swoich korzeni, co zaowocowało najnowszą płytą pt. „Cryptopsy”.

Zespół zgodnie twierdzi, że jest to ich najbardziej brutalna, techniczna i dynamiczna płyta jak do tej pory.

Sphere powstało w 2002 roku jako twór głęboko osadzony w death metalowej tradycji i takim zespołem pozostał.
Muzyka formacji osadzona jest w starej szkole brutalnego i agresywnego death metalu.

Po nielicznych zmianach w składzie zespół nagrał w 2004r. demo „Spiritual Dope”, które zostało entuzjastycznie przyjęte przez metalowe podziemie. Następnie w 2006r. zespół wszedł do ZED Studio w Olkuszu aby nagrać swój debiut “Damned Souls Rituals” pod czujnym okiem Tomka Zalewskiego. Dzięki debiutowi zespół zagrał szereg koncertów między innymi na Metalmanii 2007 oraz jako support dla Vital Remains czy Master. Trzy lata później ponownie w olkuskim ZED Studio powstaje rewolucyjny album „Homo Hereticus”, który jest kontynuacją drogi obranej przez formację. „Homo Hereticus” to death metal w czystej postaci, czerpiący garściami ze starej szkoły death metalu, nie stroniący jednak od nowoczesnego spojrzenia na gatunek, posiadający w sobie piekielną dawkę masywnego groove czyniącego album bardzo przejrzystym, przebojowym i nośnym. W 2012 zespół promuje nową płytę grając szereg udanych koncertów w całym kraju w tym support dla Cannibal Corpse we Wrocławiu. W lipcu 2014r zespół wejdzie do Heinrich House w celu nagrania trzeciej płyty zatytułowanej roboczo “Mindless Mass”. Zanim jednak to nastąpi 14 czerwca zagra jeszcze support przed Obituary w Szczecinie.

strona zespolu na FB – https://www.facebook.com/damnedSphere
strona youtube – http://www.youtube.com/user/damnedSphere
strona Reverbnation – http://www.reverbnation.com/sphereband
Oficjalny sklep Online – http://damnedsphere.8merch.com/

Autor

12474 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *