Covenant XVI już za tydzień

Małe przypomnienie:

Już za nieco ponad tydzień, w sobotę, 26 maja w krakowskim klubie “Fabryka” (ul. Zabłocie 23) będzie mieć miejsce XVI odsłona COVENANT, cyklicznego festiwalu, który pod swoim szyldem gościł już niejedną gwiazdę i odmianę ciężkiego grania. Szesnasta edycja “zobowiązań” wobec sceny upłynie pod znakiem klimatycznego, eksperymentalnego grania w wykonaniu:

– hiszpańskiego KATHAARSYS, których najnowszy, piaty w dorobku album “Rara Vez” to totalny odlot w stronę ambientowo-progresywnych pasaży w sznycie Tangerine Dream, okraszonych galicyjskim śpiewem rodem z Santiago de Compostela.
– krakowskich potentatów prog rocka z HIPGNOSIS, których najnowszy album “Relusion” zdeklasował nie tylko polską czołówkę progresji. Zespół wystąpi w niecodziennym składzie z gościnnym udziałem Pawła “Goolary” Góralczyka (Cemetery Of Scream, Hellias, Holy Death).
– weteranów z LACRIMA i GALLILEOUS, które to zespoły jako jedne z nielicznych w tym kraju skutecznie bronią dobrej sławy polskiego doom metalu.
– nieco młodszych w stawce HEART ATTACK i FLESHWORLD , które dodadzą imprezie nieco więcej groovu i post rockowego posmaku.

Miło nam również donieść, że organizatorzy przygotowali niespodziankę. Jako gość specjalny Covenant XVI wystąpi znakomita formacja FORGOTTEN SOULS – działający od niemal 15 lat krakowski zespół, którego najnowszy album “Sirius 12″, nagrany z powracającym do składu Olafem Różańskim.”

Autor

3844 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *