Coroner w Polsce

Alleluja! Bierzcie i czytajcie: Live-Art dodała ostatni punkt do tegorocznego grafiku koncertowego polskich thrasherów. 25 listopada zagra jedyny koncert w Polsce po 22 latach szwajcarska kultowa kapela z kręgu technicznego thrash metalu – Coroner! Genialny Szwajcarzy zaprezentuje pełny set koncertowy, w przeciwieństwie do ich występów festiwalowych. Skład koncertu uzupełnią trzy polskie zespoły. Bilety można nabyć w cenie 85 złotych do 24 października, 95 złotych do 24 listopada oraz 110 złotych w dniu koncertu. Dostępne jest także karnet na trzy thrashowe koncerty w katowickim Mega Clubie: Hiraxa i Assassina, Havoka i Coronera. Będzie on kosztował 110 złotych i jest ściśle limitowany Coroner został założony w 1983 roku jako kwintet przez Pete’a Attingera na wokalu, Olivera Amberga i Tommy’ego Rittera na gitarach, Phila Puzctai na basie i Marky’ego Edelmanna na perkusji. Dwa lata później z zespołu wykruszyli się wszyscy, oprócz Marky’ego. Chcąc kontynuować istnienie Coroner, zaprosił do współpracy gitarzystę Tommy’ego Vetterli, razem z którym należał do ekipy technicznej Celtic Frost na trasie „Tragic Serenades”. W 1986 roku Szwajcarzy zarejestrowali swoje pierwsze demo, pt. *”Death Cult”* z Tomem G. Warriorem za mikrofonem. Kiedy do składu dołączył basista Ron Broder, objął również stanowisko wokalisty. Od tego momentu Coroner funkcjonował już jako trio. W 1987 roku ukazał się debiutancki, studyjny krążek thrasherów, pt. *”R.I.P.”*. Drugi album, *”Punishment for Decadence”*, ujrzał światło dzienne w roku 1988 roku. 16 kwietnia 1989 roku miał miejsce jedyny jak dotąd koncert Coroner w Polsce – kapela wystąpiła w katowickim „Spodku” w ramach festiwalu „Metalmania” obok takich wykonawców, jak Protector, Turbo, Alastor, Gomor czy Arakain. Szwajcarzy wydali jeszcze trzy płyty studyjne: *”No More Color”, „Mental Vortex”* i *”Grin”* oraz składankę zatytułowaną po prostu *”Coroner”*, zanim w 1996 roku zakończyli działalność. Od czasu reaktywacji grupa zagrała szereg koncertów, między innymi na tegorocznej edycji francuskiego festiwalu „Hellfest”. Do Polski grupa powróci po 22 latach. Jedyny występ odbył się na Metalmanii w ’89 roku. Szczegóły koncertu: *CORONER* +3 supports act 25.11.2011 Katowice / Megaclub bilety: 85 PLN – do 24.10 95 PLN – do 24.11 110 PLN – w dniu koncertu karnet na koncerty 6.11 Hirax & Assassin, 25.11 Coroner, 15.12 Havok – 110 PLN

Autor

12144 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

2 komentarze

  • Coroner niegdy nie wystapił w Polsce!!!!
    Moze warto najpierw zasiegnac informacji ot ym czy byli,a nie pisac glupoty

  • Cóż, poza pierwszymi czterema słowami treść newsa jest autorstwa organizatora koncertu. Więc wszelkie zażalenia proszę do niego, my – jak zwykle – umywamy ręce. W 1989 roku od koncertów Coroner bardziej zajmowały mnie zajęcia w „średniakach” jak na przykład rysowanie ślimaczków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *