Bomba w Torcie – nowy materiał

 

Przesyłamy info od Selfmadegod Records:

Nikt nie wraca w to samo miejsce. „Lubię Brusa” to drugi materiał nagrany przez BWT, co ciekawe po 20 letniej drzemce. Wcześniej znani z eksplozywnej kombinacji grindcore’a, metalu i punka, w 2019 roku grupa definiuje dla siebie w tym obszarze nowy wymiar intensywności.

Epkę równoważą dwie kompozycje: zmysłowa i ciężka „Hormona” oraz żywiołowy i szybki „Lubię Brusa”. Oba utwory opierają się na dużej współzależności partii gitary i basu, których integracja tworzy głębię harmoniczną riffów. Nowa Bomba jest bardziej szorstka i potężna, ale wciąż przebojowa i przekorna.

Przekaz tekstowy grupy odnalazł kolejny poziom odniesienia, bardziej polityczny, ale i prywatny zarazem. Surrealistyczna poetyka odwołuje się do tego co w Bombie najlepsze – własna mitologia, która wzbogacona jest teraz o nowych bohaterów i treści. Osobliwa satyra uzupełnia metody obrazowania bombowego świata.

Nagrań dokonano w pierwotnym składzie, z jednym wyjątkiem. Jako, że Kładziw ma poważne problemy ze snem, zespół podpisał kontrakt z nowym gitarzystą legendarnym Sonym Bumm’em, znanym dotychczas z Kandynski, czy Deporter. Człowiek ten okazał się przy tym bardzo miły i nie taki jak inni, tylko super.
Stream oraz digital download dostępny tutaj: https://bombawtorcie.bandcamp.com/album/lubi-brusa-ep

Autor

11628 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *