Blood Ceremony jednak tylko na dwóch koncertach w Polsce

Już za kilka dni kanadyjska grupa stonerowo-doomowa Blood Ceremony odwiedzi Polskę! Wystąpi jednak tylko dwa razy. Dodatkowy koncert w Bydgoszczy został odwołany z powodu trudności logistycznych. Bilety zakupione na ten koncert zachowują ważność na pozostałe koncerty, można je także zwracać w punktach zakupu. Na koncertach w Warszawie i Katowicach wystapią także J.D. Overdrive oraz Belzebong wspomagane przez Major Konga (Warszawa) oraz Pigs In Tank (Katowice). Blood Ceremony to grupa będąca piekielnym dzieckiem mocy Black Sabbath i obłędu Jethro Tull. Ciężarne riffy, wdzięczne partie fletu, motywy folkowe i organowe. Wszystko to podane z okultystyczno- psychodelicznym klimatem, z brzmieniem będącym słyszalnym wyraźnie hołdem dla lat 70-tych. Zespół supportował Electric Wizard na europejskiej trasie w 2009 oraz w kwietniu tego roku odbył wspólną trasę ze szwedzkim Ghost. Mają na koncie dwa pełne albumy, debiutancki „Blood Ceremony” z 2008 oraz wydany w tym roku „Living with the Ancients”. Grupa jest prawdziwą gratką dla fanów Black Sabbath, Jethro Tull, Led Zeppelin, Pentagram, Electric Wizard.

Autor

11354 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *