Bezprecedensowe koncerty Blindead

 

Takich koncertów Blindead jeszcze nie było. A będą tylko cztery. Blindead i gość specjalny Nihil (Furia) wystąpią z „Niewiosną” tylko czterokrotnie, a każdy z tych koncertów będzie wyjątkowy. 

„Niewiosna” na żywo:

20 kwietnia, Gdańsk, klub B90 (+Lonker See, Hadal) – po koncercie oficjalne afterparty „Smutna muzyka i Niewiosna” w klubie Wydział Remontowy
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2471710446233318/

26 kwietnia, Wrocław, klub Pralnia (+MuN, Fleshworld) 
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/417463865664101/

27 kwietnia, Kraków, klub Kwadrat (Black Gathering #1 + Wayfarer, GOLD, Fleshworld, Nordra)
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/296505067729152/

28 kwietnia, Warszawa, klub Mała Warszawa (+Zaum, Rosk) 
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/383444548898403/

Niewiosna” Blindead wyłącznie na czterech ekskluzywnych koncertach

Zbierająca entuzjastyczne recenzje „Niewiosna”, album będący kolejnym wyrazistym rozdziałem w pełnej stylistycznych zwrotów karierze trójmiejskiego Blindead, nie będzie promowany podczas intensywnych tras koncertowych. Zamiast tego grupa wystąpi tej (nie)wiosny zaledwie czterokrotnie – będą to jednak koncerty z wielu powodów wyjątkowe.

O wyjątkowości tych występów stanowić będzie kilka faktów. Po pierwsze, to podczas tych koncertów Blindead towarzyszyć będzie gość specjalny, będący integralną częścią procesu powstawania „Niewiosny” – to rzecz jasna Nihil, jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci na polskiej scenie metalowej, muzyk znany m.in. z cenionej na całym świecie formacji Furia. To jednak nie wszystko – przy koncertach promujących album z zespołem współpracuje wrocławska artystka wizualna, VJ-ka, graficzka i malarka Bogna Przewoźniak (Vortex Visual Division). Ani Blindead, ani Bogna nie zdradzają charakteru współpracy, jednak można być pewnym, że koncerty promujące „Niewiosnę” nie ograniczą się wyłącznie do sfery dźwiękowej.

Zespół pozostaje tajemniczy i nie ujawnia jednak szczegółów nadchodzących koncertów, zostawiając fanom pole do domysłów. Wiadomo jedynie tyle, że będą to wydarzenia bezprecedensowe w dotychczasowej historii Blindead.

Ponadto, po pierwszym, gdańskim koncercie cyklu „Niewiosna” w klubie Wydział Remontowy odbędzie się oficjalne afterparty „Smutna muzyka i Niewiosna”.

Niewiosna” na żywo:

20 kwietnia, Gdańsk, klub B90 (+Lonker See, Hadal) – po koncercie oficjalne afterparty „Smutna muzyka i Niewiosna” w klubie Wydział Remontowy

26 kwietnia, Wrocław, klub Pralnia (+MuN, Fleshworld)

27 kwietnia, Kraków, klub Kwadrat (Black Gathering #1 + Wayfarer, GOLD, Fleshworld, Nordra)

28 kwietnia, Warszawa, klub Mała Warszawa (+Zaum, Rosk)

Autor

11999 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *