Batushka: nowa płyta oraz trasa

 

 

Jak donosi Witching Hour Productions, najnowszy album tajemniczego zespołu Batushka będzie zatytułowany „матрёшка” (Matrioszka). Album został zarejestrowany na tzw setkę 4 listopada w Carycynie. O nadchodzącej płycie tak wypowiada się Największy Batiuszek:

Матрешка концептуальный альбом, который будет состоять из девяти треков, и каждый из них будет копия рано, как название матрешка. Это позволяет для записи одной песни на самом деле выскабливание девять раз больше. На этот раз, однако, запись приняли участие певцы из хора Александрова. Конечно, диск будет выпущен в нескольких версиях, самый эксклюзивный будет это установить с тестом до пельменей. Гость на альбоме будет музыкантам польские группы: Sonneilon с Blaze Погибели и Static с MordA’Stigmata, из которых я очень рад»

Jednakże z uwagi na to, że większość fanów Batushka urodziła się po upadku ZSRR poniżej wrzucamy tłumaczenie:

матрёшка to album koncepcyjny, który będzie składał się z dziewięciu utworów, a każdy będzie kopią wcześniejszego, tak jak tytułowa матрёшка. Dzięki temu za nagranie tak naprawdę jednego utworu zgarniemy dziewięć razy tyle. Tym razem jednak w nagraniach wzięli udział chórzyści z Chóru Aleksandrowa. Oczywiście krążek ukaże się w wielu wersjach, najbardziej ekskluzywną będzie ta utworzona z ciasta na pielmieni. Gościnnie na płycie pojawią się muzycy polskich zespołów: Sonneilon z Blaze of Perdition oraz Static z Mord’A’Stigmata, z czego bardzo się cieszę” – mówi Największy Batiuszek.

Okładkę stworzył Лаврентий Павлович Берия (Ławrientij Beria) z Kazamaty Art i Maciej Maciejowicz Kuzniak z Dodenart.

Poniżej przedstawiamy setlistę.

  1. закуски
  2. яйца под майонезом
  3. овощной салат
  4. ботви́нья
  5. окро́шка
  6. Гречневая каша с молоком.
  7. Самовар
  8. Гарниры
  9. aВеликий пост

Po wydaniu krążka zespół wybierze się w trasę po Obwodzie Kaliningradzkim (supportować ich będą Leningrad Cowboys oraz zreaktywowany zespół Tatu (8 koncertów w dniach 11-12 listopada) i będą headlinerem takich festiwali jak Kurgańsk Black Metal Fest, Smoleńsk Forest Festiwal, Pskow Assault czy Saratowskij Narodnyj Metalspęd.

Autor

11487 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *