Asymmetry Festival rusza w trasę

asymmetry festWrocławski festiwal po raz pierwszy zaprezentuje swój program poza granicami Polski. W dniach 21-24 października Furia, Thaw i Entropia ruszą w trasę Asymmetry on the Road po Mołdawii i Ukrainie. Partnerem trasy jest Culture.pl.

Każdy z występujących zespołów reprezentuje ekstremalną odmianę metalu podaną w nowoczesnej, przykuwającej uwagę formie. Każdy z nich wyrobił sobie markę na polskiej scenie występując razem z największymi projektami muzycznej alternatywy (Jarboe, Altar of Plagues, Vader, Behemoth, Nile).  Każdy przyciąga na koncerty liczne grono fanów.

KALENDARIUM TRASY:

21.10.2015 – Tarnopol (Ukraina): klub Koza, Bulvar Shevchenka 23
22.10.2015 – Iwano–Frankiwsk (Ukraina): Bar Duck, Sichovykh Striltsiv 24A
23.10.2015 – Kiszyniów (Mołdawia): Albion Club, Puskin Avenue 22
24.10.2015 – Odessa (Ukraina): More Music, Zhukovskogo 23

Asymmetry on the Road to trasa koncertowa promująca polską muzykę niezależną, łączącą w sobie najlepsze tradycje rocka i metalu z charakterystycznymi dla Festiwalu Asymmetry nowoczesnymi brzmieniami. Biorący w niej udział wykonawcy odwiedzą dwa kraje Partnerstwa Wschodniego: Ukrainę oraz Mołdawię. Najnowsza propozycja wrocławskiego klubu Firlej ma na celu promowanie polskich artystów, przede wszystkim młodych zespołów grających muzykę alternatywną, oraz kooperację artystyczną z instytucjami działającymi za wschodnią granicą.

Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa wrocławskiego ośrodka: od kilku lat Firlej gromadzi w czasie festiwalu Asymmetry artystów, menagerów kultury, dyrektorów festiwali i dziennikarzy z całego świata, w tym gości i partnerów z Europy Wschodniej. Od 2011 do 2013 roku Firlej organizował konkurs Neuro Music Contest w ramach UA/PL Alternative Music Meetings oraz Art Meetings Ideą konkursu oraz festiwali było prezentowanie muzyki polskiej i ukraińskiej na scenach krajów partnerskich. Nowy projekt pod nazwą Asymmetry on the Road, jest wynikiem dotychczasowej międzynarodowej współpracy.
We wszystkich tych działaniach partnerem ODA Firlej było Culture.pl. Kalendarium współpracy obu instytucji prezentuje się następująco:

Wizyty studyjne w czasie Asymmetry Festival –  Wrocław 2009- 2015;
UA/PL Alternative Music Meetings – Kijów, 2011;
UA/PL Alternative Music Meetings – Lwów, Kijów, 2013;
Art Meetings – Tallinn, Lwów, Kijów, 2013.

ZESPOŁY:

Furia
Chrzestni nekrofolku, najbardziej popularny i płodny twór kolektywu Let The World Burn. Zespół pchnął polski black metal w nowe rejony epatując ciężkim pięknem czarnej, śląskiej ziemi. Niebagatelna muzyka poparta jest lirykami Nihila, jednego z najzdolniejszych polskich twórców ostatniej dekady. Muzycy Furii tworzą również Morowe, MasseMord, FDS czy Duszę Wypuścił. Dyskografię zespołu zamyka „Nocel” (Pagan Records) – płyta, która zdominowała ubiegłoroczne podsumowania, nie tylko w kategorii muzyki metalowej.

Autor

12144 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *