Connect with us

Szukaj, a znajdziesz...

Chaos Vault

Newsy

Arsis w Agonia Records

Amerykańscy death metalowcy ARSIS podpisali umowę wydawniczą z Agonia Records. Zespół wkroczył do Audio Hammer Studio na Florydzie pod koniec zeszłego roku, z producentem Mark‚iem Lewis’em (WhitechapelDevildriverCannibal Corpse), by zarejestrować nowy album – następcę „Unwelcome” (2013).

Współzałożyciel ARSIS, James Malone, komentuje: „Jesteśmy podeskcytowani faktem znalezienia nowego partnera. Agonia działa ze śwetnymi zespołami i cieszy nas możliwość współpracy. 2018 rok przyniesie nowy album. Więcej informacji niebawem”.

ARSIS tworzy death metal z wpływami black i thrash. Ich muzyka jest techinczna i melodyjna. Formacja została założona w 2002 roku przez wspomnianego James‚a Malone – absolwenta Berklee College of Musc, zdolnego wiolonczeliste i kompozytora – oraz nie grającego już w zespole Mike‚a Van Dyne. Nagrane dla zabawy demo okazało się strzałem w dziesiątkę, a ARSIS przekształcił się pełnoprawną kapele.

Za sprawą debuitanckiego albumu „A Celebration Of Guilt” (2004), ARSIS wziął scenę metalową z zaskoczenia, otrzymując wiele pozytywnych recenzji, w tym od Revolver Magazine, który określił krążek jako „najlepszy w historii gatunku od czasu ‚Slaughter Of The Soul’ At The Gates”. Od tego czasu, relatywnie nieznani muzycy zaczęli się szybko piąć w górę w metalowym światku; ARSIS wydał cztery albumy muzyczne, przeniósł się z Willowtip Records do Nuclear Blast Records i odbył liczne trasy koncertowe w Ameryce Północnej i w Europie, w tym u boku NecrophagistAll Shall PerishNapalm DeathEnslavedGoatwhore, The FacelessSepulturaKeep Of KalessinMorbid Angel czy Decapitated. W międzyczasie magazyn Village Voice określił ich jako „najlepsze, co amerykański death metal ma do zaoferowania”.

W 2018 ARSIS powróci z nowym albumem i najsliniejszym jak dotąd składem (w tym m.in. gitarzystą Brandon’em Ellis’em z Black Dahlia Murder). Ich ostatni album sprzed pięciu lat zaliczył bardzo dobre otwarcie na listach Billboard, plasując się na 19 miejscu notowania Heatseekers Chart. Obecnie ARSIS kończy pracę nad albumem – więcej szczegółów niebawem.

Skład:
James Malone – vocals, guitars
Noah Martin – bass
Brandon Ellis – guitars
Shawn Priest – drums

ARSIS on-line:
Facebook: https://www.facebook.com/arsis
Twitter: https://twitter.com/arsis
YouTube: https://www.youtube.com/user/ArsisOfficial

Oracle
Autor

12598 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kejosowe miejsce spotkań

Powiedzieli...

Polecamy jeszcze

Newsy

  W wieku 45 lat odszedł Timo Ketola, fiński autor grafik. Timo stworzył okładki dla takich zespołow jak Antaeus, Chapel of Disease, Dead Congregation,...

Newsy

19 pażdziernika nakładem Devoted Art Propaganda ukaże się spilt Gruzji z rosyjskim Neon Scaffold. Materiał będzie nosił tytuł „Konflikt” i ukaże się na 12″...

Newsy

Połączone siły Ouroboros i Pestis Spiritus ! Split-zine w duchu podziemnego Black Metalu przeciwko nowoczesnemu Światu. OUROBOROS nr 2 Obszerna recenzja i komentarz do...

F-J

Wydawca: Black Death Production I cyk kolejny debiut wpadł mi w łapska. Tym razem EPka włoskiego Ghostlord „Abyssic Death Masters”. I przyznam, że tytułowe...

Copyright © 2004 - 2020 Chaos Vault