Akustyczna płyta Kata

katPoczątek 2014 roku w Metal Mind Productions zapowiada wiele fantastycznych, muzycznych projektów, jednym z nich będzie wyjątkowa i zaskakująca płyta legendarnego zespołu KAT! Nad wydawnictwem pracuje w tej chwili Piotr Luczyk z zespołem, a wydawnictwo będzie nosiło tytuł „KAT Acoustic”. Takiej płyty w historii tej formacji jeszcze nie było – „KAT Acoustic” przełamie bariery dzielące muzykę klasyczną i szeroko pojmowany rock!

Jedna z najlepszych polskich, metalowych kapel wszechczasów wzięła na warsztat swoje najciekawsze ballady, rejestrując je w konwencji muzyki klasycznej i dawnej. Gitarzysta i założyciel tej formacji Piotr Luczyk zdradza szczegóły projektu: „Do nagrań wykorzystaliśmy instrumenty nie używane wcześniej w tym gatunku. Nowe aranżacje i orkiestracja zmieniły wcześniejszy charakter utworów kierując go w stronę baroku, a miejscami nawet średniowiecza. Na płycie wykorzystaliśmy klawesyn, wiolonczelę, fortepian, orkiestrę symfoniczną oraz instrumenty orientalne(!) – dodaje Luczyk – a także dzwony i kotły orkiestrowe”.

kat_gdansk_banner

Autor

11751 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *