Dreadline – nowy projekt muzyków mieleckiego Preludium

Światło dzienne ujrzał debiutancki materiał mieleckiego DREADLINE. Zespół został założony przez Jana Skowrona (gitara i wokal) i Marcina Deszcza (bass), muzyków znanych do tej pory z death metalowego PRELUDIUM. Przy studyjnym udziale Piotra Ungeheuera (perkusja) nagrali 4 utwory, osadzone w przytłaczającym, oszczędnym w środkach, a przy tym niepozbawionym melodii death/doom metalowym stylu nawiązującym do dokonań Novembers Doom, Paramæcium i samego Preludium. Bezpośrednią inspiracją do powstania warstwy muzycznej i tekstowej EP “Dreadline”, a także teledysków do dwóch utworów stała się nowela Stephena Kinga pod tytułem “1922”. Aktualnie Dreadline poszukuje wydawcy.
Tracklista:
1. Secret of the Well
2. Murderer`s Confession
3. Insomnia
4. Suicide
Materiał został w całości udostępniony na profilu bandcamp zespołu (https://dreadline.bandcamp.com/) oraz Youtube (https://www.youtube.com/channel/UCaxEjZx5q7k4XdrraDhqDjw), gdzie można znaleźć wspomniane już teledyski.
Autor

12478 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *