Skip to main content

Organizatorzy Never Surrender Festival III ogłosili kolejne zespoły, które zagrają na grudniowej edycji. Będą to: Morbosidad, Revenge, Naked Whipper, Bloodsoaked Necrovoid, Venefixion. Przypominamy, że fest odbędzie się w dniach 7 – 9 grudnia w berlińskim Columbia Theater.

*****

Nakładem Dying Victims Productions 28 kwietnia ukaże się piąty materiał black / speed metalowego Lucifuge. “Monoliths Of Wrath” będzie dostępny na cd (z naklejką) oraz na winylu w kolorze czarnym (z posterem, kartką, insertem, naklejką) oraz jako winyl w gatefoldzie (koloru piwnego, z kartką, insertem, naklejka oraz naszywką). Na materiale znajdzie się dziesięc numerów (plus jeden jako bonus na cd).

*****

3 marca nakładem Nameless Grave Records ukazał się debiutancki materiał amerykańskiego, black / death metaloweg Plague Bearer. „Summoning Apocalyptic Devastation” – na którym znalazło się dziesięć numerów – dostępny jest na cd, winylu (dwie wersje kolorystyczne) oraz cyfrowo. Zespół istnieje od 1993 roku i do tej pory nagrał cztery demosy, epkę oraz wydał dwie kompilacje.

*****

Również 3 marca ukazał się drugi album stoner / sludge metalowego  Witch Ripper. „The Flight After the Fall” ukazał się za pośrednictwem Magnetic Eye Records. Materiał, który składa się z pięciu utworów i trwa niespełna 47 minut ukazał się także na cd, winylu oraz w wersji cyfrowej.

*****

I także – nie, to jeszcze nie koniec – 3 marca ukazał się drugi pełniak norweskiego, black/speed metalowego Phantom Fire. “Eminente Lucifer Libertad” wydane zostało za sprawą Edged Circle Productions i składa się z jedenastu numerów zamkniętych w pół godziny grania, a które to dostępne są cd, taśmie, na winylu oraz w wersji cyfrowej. Album wyprodukował, zmiksował i zmasterował Iver Sandøy (Enslaved) w Solslottet Studio, który też nagrał sesyjnie bębny do tego wydawnictwa. Okładką zajął się m.in. Hellbutcher (z Nifelheim).

*****

Dobra, zostawmy już ten 3 marca i skoczmy do… 10 marca. Tego dnia Hells Headbangers przewidziało wydanie nowej ep’ki pochodzącego z Ohio, black metalowego Genocidal Rites. Na “Exsanguination Of The Gods” znajdą się trzy numery, które dostępne będą na taśmie oraz w wersji cyfrowej. Jeden kawałek macie poniżej.

*****

Z kolei na koniec marca, tj. 31 marca black metalowcy z amerykańskiego Spirit Possession wydadzą swój drugi album. Płyta zatytułowana będzie „Of The Sign…” i zamknie się w dziewięciu kompozycjach. Płyta bedzie dostępna ze znakiem Profound Lore Records. W składzie znajdziecie muzyków Ulthar i Taurus. Miksami „Of The Sign…” zajął się Colin Marston z Menegroth, The Thousand Caves (Artificial Brain, Krallice, Imperial Triumphant).

*****

Francuzi z death metalowego Athanatheos za pośrednictwem Lavadome Productions wydadzą swój trzeci, duży materiał. “Cross. Deny. Glorify.” dostępny będzie czternastego kwietnia i złoży się na niego dziwięc numerów. Krążek nagrywany był wokresie od lipca 2019 do grudnia 2022 w Atheistic Dungeon gdzie za miksy i master odpowiedzialny był Samuel Girard. Okładkę wydawnictwa zdobi obraz Giulio Romano (“The Battle Of The Milvian Bridge” z 1524 roku.)

*****

Pochodzący z Bangkoku grindcoreowy Smallpox Aroma podzielił się na tygodniu nowym kawałkiem, który znajdzie się na debiutanckim materiale grupy. Składający się z trzynastu numerów „Festering Embryos of Logical Corruption” będzie trwał 17 minut i pojawi się za sprawą Inhuman Assault Productions już 31 marca na cd, taśmie oraz – nieco później – winylu.

*****

Zostajemy przy flakach. Straight Hate za pośrednictwem Selfmadegod Records wydadzą swój trzeci album. „Slaves Of Falseness” ma się ukazać 10 marca na cd oraz w wersji cyfrowej. Tymczasem do zobaczenia jest krótki deledysk do „Yorkshire Ripper” który opowiada o angielskiem mordercy Peterze Sutcliffe, który został skazany za zamordowanie trzynastu kobiet i usiłowanie zamordowania innych w latach 1975-1980.

*****

Także Finowie z dark metalowego Kuoleman Galleria – nie chcąc być gorszymi – pochwalili się kolejnym singlem z nadchodzącego, czwartego albumu. Krążek o tytule “Pedon Synty” ma się ukazać 24 marca nakładem Inverse Records.

*****

Hiszpanie z death / black metalowego Yskelgroth podzielili się drugim singlem z nadchodzącego, drugiego albumu. Macie go poniżej. Krąże zaś będzie nosić tytuł „Bleeding of the Hideous” i ukaże się za pośredictwem Xtreem Music 4 kwietnia na cd oraz w wersji cyfrowej. Poprzedni krążek grupy ukazał się w 2010 roku i był to „Unholy Primitive Nihilism”.

*****

Nieco wcześniej, bo 31 marca Anglicy z black metalowego Old Forest wydadzą za pośrednictwem Soulseller Records swój ósmy studyjny album. “Sutwyke” ukaże się na cd oraz na winylu (dostępne będą dwie wersje: czarna oraz czerwona). Na krążku znajdzie się łącznie osiem numerów, które razem trwać będą 47 minut. Mixem zajął sie Florian Dammasch w niemieckim Nightside Studios. Okładkę w drzeworycie stworzył zaś Robert Paterson.

*****

Dobra, bo za dużo tego, a Wy już pewnie podcieracie zaraz dupy. Na koniec jeszcze jeden njus. Brazylijczycy z The Evil wyjawili pierwszy kawałek z nadchodzącego wielkimi krokami drugiego albumu. Następca wydanego w 2017 roku „The Evil” będzie nosił tytuł Seven Acts to Apocalypsei ukaże się dzięki francuskiej Osmose Productions już 31 marca jako cd oraz winyl w gatefoldzie. Na krążku znajdzie się siedem numerów zamkniętych w nieco ponad 43 minutach doom/stonerowego grania. W The Evil udziela się sam Wagner Antichrist (Sarcófago).

Łysy
781 tekstów

Grafoman. Koneser i nałogowy degustator Browaru Zakładowego. Fan śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii...

Skomentuj