Skip to main content

1 grudnia nakładem Selfmadegod Records ukaże się debiutancki album amerykańskich brutal death/grindowców z REAP Born From Plague. Czerpiąc z tak uznanych nazw, jak: S.O.D., Napalm Death, Rotten Sound, REAP przeniósł amerykański death/grind na pierwszą linię frontu.

W skład REAP wchodzą obecni i byli członkowie: Lividity, Necrotic Disgorgement, Between The Killings, Gorgasm, Deaden.

Reap

***

Tydzień bez Koc ov Wór tygodniem straconym, dlatego spieszę donieść, iż 24 listopada ukaże się nowy album Morbid Sacrifice. Krążek zatytułowany Ceremonial Blood Worship” i złoży się z ośmiu numerów. Ukaże się nakładem Godz ov War Productions. Będzie to druga pełnowymiarowa płyta w dyskografii.

Morbid Sacrifice
Morbid Smerfice

***

Serbski zespół heavymetalowy/speed metalowy/thrash metalowy JENNER właśnie ujawnił okładkę i pierwszy singiel promujący swój drugi album zatytułowany „Prove Them Wrong”. Album ten ukaże się 24 stycznia 2024 roku nakładem Fighter Records na płycie CD oraz w formie cyfrowej.
Łapcie link do klipa. Wspaniałe wizualizacje.

***

Z kraju Bombardera i Nadsvet wracamy na ziemie Papieża Pijaka i wbijamy do Bielska Białej, albowiem pochodzący stamtąd Semprah wyda swój debiutancki album „Infernal Claws„. Płyta CD objawi się za sprawą GOP Records, a sam hord porusza się w rejonach melodic death metalu.

***

Krajowy Cursed Coven prezentuje swój drugi album zatytułowany „…in Tenebris et Umbra Mortis Sedentibus…”. Znalazło się na nim 8 utworów tradycyjnego choć momentami poczernionego Doom Metalu. Za wydanie digipaka w ilości 500 sztuk odpowiada holenderska The Ritual Production.

***

Belgijska horda black metalowa SERPENTS OATH podpisała kontrakt z wytwórnią Odium Records na swój trzeci album, planowany do wydania pod koniec 2023 roku.

***

Wieści od In Twilight’s Embrace: Aby zakończyć rok 2023 w apokaliptycznym tonie, przedstawiamy wam zupełnie nowy utwór „Cutting down the trees of Eden” wraz z wizualizacją. „Eden of Iniquity” 10-calowy minialbum dostępny od 5 grudnia 2023 roku poprzez naszą własną wytwórnię Cold Weapons Music. Limitowana do 222 egzemplarzy.

***

Helleńscy black metalowcy Varathron prezentują klip wideo do „Crypts In The Mist” z nowej płyty „The Crimson Temple”, która ukaże się 1 grudnia nakładem Agonia Records.

***

Na 5 dni przed premierą swojego debiutanckiego albumu, Narbo Dacal udostępnia drugi singiel – „Devil’s Snare„! Utworu można posłuchać na kanale YouTube wytwórni oraz popularnych serwisach streamingowych. Premiera wydawnictwa zatytułowanego „Elysium Now” zaplanowana jest na 24 listopada nakładem labelu Piranha Music, na którego stronie można już zamawiać płytę w preorderze.

***

Włoska wytwórnia płytowa Time To Kill Records wyda „Mesmerized – A Tribute to Celtic Frost” 26 stycznia 2024 roku.

„Mesmerized” prezentuje różne włoskie zespoły metalowe, które przedstawiają swoje interpretacje utworów napisanych przez najbardziej ikoniczny metalowy zespół ze Szwajcarii.

A na razie NECRODEATH udostępnia swoją wersję utworu „Necromantical Screams”. Czek dys ałt.

***

Weterani old schoolowego death metalu, zespół Master, z dumą prezentuje okładkę, pierwszy singiel oraz preorder dla albumu „Saints Dispelled„! Kiedy pada nazwa Master, otrzymujesz Mastera. Nowy album „Saints Dispelled” to 100% Master! Teraz uklęknij przed Masterem! „Saints Dispelled” będzie dostępny w formie Digipack CD (z 2 dodatkowymi utworami), CD Boxset (zawierającym CD, plakat i naszywkę), Gatefold LP oraz limitowanej kasety! Premiera 19 stycznia.

***

Przekazujemy wieść z Łodium Records: „Drakonian Elitism” to specjalny split poświęcony nurtowi draconiańskiemu, zawierający nowe hymny zespołów Ofermod, Black Altar i Acherontas. Wydawnictwo, trwające około 53 minut, składa się z 10 nowych utworów z gatunku Orthodox Black Metal. Warto zauważyć, że wkład Black Altar, „Via Draconis”, eksploruje mroczną narrację, wzbogaconą o wideoklip. Ten split to współpraca charakterystycznych stylów black metalu i ma zamiar zachwycić fanów tego gatunku. Okładka albumu, stworzona przez Daniele Valeriani, doskonale oddaje głębokość tematyczną tej płyty. Przedsprzedaż tego monumentalnego wydawnictwa, obejmująca różne formaty i merchandise, jest dostępna za pośrednictwem Odium Records Bandcamp i Webshop.

***

Jeśli kojarzycie hord, który deklarował, że tylko oni grają BLAKKEST METAL, czyli Krucafuks, przepraszam Xificurk, to wiedzcie, że pracują oni nad nowym albumem i uporali się już z gitarami, a na przedsmak wlatuje cover Satyricona „K.I.N.G.” (nie znajdzie się on na płycie). Ocenę wykonania pozostawiam Wam.

***

GRAJO! Czyli przechodzimy do newsów koncertowych. 13 kwietnia 2024 r. w Lublinie odbędzie się I edycja Blast Fest! Zagrają dla Was: Disharmonic Orchestra, germański Blood, Skullhog, Sick Sinus Syndrome, Epitome, Squash Bowels, Łeb Prosiaka, Putrid Evil, HIV!

***

Z pachnącego cebularzami Lublina (Słodki Jezu z posypką, jakbym zjadł takiego świeżutkiego z piekarni) przenosimy się do Bydgoszczy, a to dlatego, że odbędzie się tam kolejna edycja THE LAST WORDS OF DEATH XXII, na której zagrają Mortis Dei, Despised Cruelty, Cug, Prey Of Monsoon, Arcane Dust. Harce odbędą się już 9 grudnia tego roku w Over The Under Pub.

***

KONIEC! Teraz tylko zacisnąć zęby i przygotować się na poniedziałek.

Bart
586 tekstów

Przemądrzały, gruby chuj. Miłośnik żarcia, alkoholu i gór, któremu wydaje się, że umie pisać.

Newsy

Wieści od No Salvation

OracleOracle2 listopada 2015
Newsy

Adversarius z pierwszym krążkiem

PathologistPathologist3 sierpnia 2020

Skomentuj