Skip to main content

Zacznijmy może od wznowienia pierwszego pełniaka Koldbrann. Otóż już na początku maja startuje preorder na „Necrotisk Inkvisition” (który ukazał się pierwotnie na początku 2014 roku), który będzie dostępny na taśmie w dwóch wersjach kolorystycznych (czarna i biała, każda limit po 50 sztuk). Wydaniem zajmie się Impure Wedding Productions. Więcej infosów na temat tego wydawnictwa znajdziecie tutaj. A jakby ktoś chciał zobaczyć Koldbrann na żywo, to może udać się na tegoroczny Under The Black Sun.

Koldbrann, 2019

*****

Z Norwegii przenosimy się do Włoch. Death metalowy Valgrind na tygodniu pochwalił się światu nowym, piątym już, albumem. “Millennium Of Night Bliss” ukazało się za pośrednictwem Memento Mori. Usłyszymy na nim dziewięć kawałków, a kto ciekaw, może sobie posłuchać jednego z tego wydawnictwa poniżej…

*****

Drugiego czerwca natomiast ma się ukazać nowy krążek brazylijskiego The Kryptik. Wydawnictwo ma nosić tytuł “A Journey To The Darkest Kingdom” i ma pojawić się nakładem Purity Through Fire. Znajdziemy na nim siedem numerów. Krążek dostępny będzie na cd, ale winyl też jest przewidziany, acz nieco później.

*****

Ta sama wytwórnia, czyli Purity Through Fire, wyda też nadchodzący krążek Cosmic Burial, niemieckiego atmospheric black metalowego projektu. Na „Far Away From Home” znajdą się cztery instrumentalne kompozycje. Całość dostępna będzie od 2 czerwca.

*****

Iperyt powraca do grania na żywo. Po 10 latach scenicznej absencji kommando wjedzie na scenę Metal Doctrine V. Pojawi się tam u boku m.in. I Am Morbid czy też Grześka Kupczyka.

*****

A skoro przy ogłoszeniach jesteśmy. To do składu tegorocznej Black Silesia VI Open Air Festival dołącza francuski black/heavy thrashowy Hexecutor. Fest startuje za półtora miesiąca (16 – 18 czerwca). Karnety cały czas są dostępne tutaj.

*****

Przenosimy się na chwilę do Bangladeszu. W piątek, nakładem Nuclear Winter Records ukazała się nowa ep’ka pochodzącej z Dhaki, death metalowej Kaal Akuma. “Turiya” można przytulić albo w formie cd albo w formie taśmy.

*****

Powracamy na północ Europy. Finowie z black metalowego Sarvekas ujawnili kawałek z nadchodzącego, debiutanckiego albumu (macie go poniżej). Tymczasem krążek ma nosić tytuł “Woven Dark Paths” i ma ukazać się ze znaczkiem Soulseller Records już 26 maja. Na krążek wjedzie łącznie osiem numerów. Za okładkę odpowiedzialny jest Roni Ärling.

*****

21 kwietnia po przegranej walce z rakiem zmarł Joël Lamontagne – gitarzysta i wokalista kanadyjskiego death metalowego Demence. Grał z nimi od 1992 roku.

*****

Dzięki Wise Blood Records dostępny będzie najnowszy album Krigsgrav – „Fires in the Fall„. Płyta złoży się z ośmiu kompozycji. Teksańscy black metalowcy wypuszczą ją 23 czerwca. Będzie dostępna na kompakcie, winylu i kasecie. Materiał został zmasterowany i zmiksowany w Wolfthrone Studios – zajął się tym Owe Inborr.

*****

Die Macht Von Hassen” – tak zatytułowana będzie płyta, która ukaże się 9 czerwca. Wyda ją Waxen, amerykański black/thrash metalowy duet. Album złoży się z trzydziestu minut muzyki podzielonej na sześć kompozycji. Wydawcą będzie Moribund Records.

*****

23 czerwca nakładem Emanzipation Productions ukaże się debiutancki krążek Perracide, za którym stoi perkusista Perra Karlsson (m.in. NasumNominon, In Aeternum, Benediction czy Deströyer 666). Krążek będzie nosił tytuł “Underdog” i dostępny będzie na cd, cyfrowo oraz na winylu (limit do 300 kopii). Na „Underdog” wjedzie łącznie 14 utworów do których swoje trzy grosze wrzucili m.in. Marc Grewe (Morgoth, Insidious Disease), Hellbutcher (Nifelheim), John Zwetsloot (Dissection, Cardinal Sin), Anders Jacobsson (Nasum, Necrony, Axis of Despair), Dave Hunt (Benediction, Anaal Nathrakh), Jörgen Sandström (Grave, Entombed, Torture Division), Simon Wizén (Valkyrja, Die Hard), K.K. Warslut (Deströyer 666, Bestial Warlust) oraz Gord Olson (Darkened).

I tym akcentem kończę dzisiejszego newsflesha

Łysy
781 tekstów

Grafoman. Koneser i nałogowy degustator Browaru Zakładowego. Fan śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii...

Skomentuj