Skip to main content

Poznański Klub U Bazyla ma zaszczyt zaprosić na koncert rumuńskiej legendy Black Metalu – zespołu *Negura Bunget. Będzie to jedyna wizyta Negru i spółki w naszym kraju podczas odbywającej się właśnie trasy koncertowej!

Pochodzący prosto z Transylwanii *Negura Bunget* to niewątpliwie najbardziej znany przedstawiciel tamtejszej sceny na całym świecie. Na przestrzeni prawie dwóch dekad istnienia zespół przeszedł ścieżkę od surowego (aczkolwiek jedynego w swoim rodzaju) Black Metalu po rozbudowane i ambitne aranżacje inspirowane rumuńskim folklorem i niemalże post-metalowym rozmachem.

Niezmiennie charakterystyczna Negura z płyty na płytę utwierdza w przekonaniu, że jest na scenie zjawiskiem wartościowym i niepowtarzalnym. Surowy szkielet utworów, wzbogacony przez całe spektrum etnicznych instrumentów gwarantuje słuchaczowi wniknięcie całą duszą w zamglony, transylwański las. Atmosfera muzyki Negura Bunget jest zmienna i tajemnicza jak rejon, z którego pochodzą, a zbliżający się koncert może być okazją nie tylko obcowania z dźwiękiem, ale i do zetknięcia się z mistyką, krajobrazami i wierzeniami tej osnutej mgłą krainy.

Wraz z Negura Bunget wystąpi projekt *Din Brad*, inspirowany rumuńską tradycją i folklorem, stworzony przez perkusistę gwiazdy wieczoru. *Bilety na ten niecodzienny i niezmiernie ciekawy występ dostępne będą w Klubie U Bazyla przed koncertem*
*
*

*NEGURA BUNGET, DIN BRAD
18.05. 2013
Klub U Bazyla, ul. Św. Wojciech 28
POZNAŃ*

*Start: 19:00
Wstęp: 35zł*

*
*WWW.ubazyla.pl <http://www.ubazyla.pl/>, facebook.com/klub.u.bazyla
Link FB: https://www.facebook.com/events/316493118476361

Oracle
17138 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj