Skip to main content

Nebiros Nekromanteion  In Commvnio TenebraeWydawca: Iron Bonehead Productions

A tym razem to nie tak lubiany przeze mnie Nebiros zza zachodniej granicy, lecz z dalekiej Kolumbii. Co jeszcze dziwniejsze – pomimo obszernej dyskografii to jest mój pierwszy kontakt z tym zespołem.

Ale za to za jednym razem poznaję i ich i Boliwijczyków z Nekromanteion. Tak jakoś ostatnio mam szczęście do zespołów z Południowej Ameryki, co sprawia mi dodatkowo olbrzymią przyjemność. Na „In Commvnio Tenebrae” mamy tylko po jednym utworze, ale robi mi to smaka na więcej. A więc pewnie split spełnił swoją rolę. Muzyka Nekromanteion bliska jest starej norweskiej szkole – przede wszystkim wczesne Mayhem czy Burzum z debiutu. Fajne granie, surowe i do szpiku przesycone taką lekko mistyczną, „młodoblackmetalową” aurą, hehe – czyli brzmi po amatorsku, ale coś w tym jest, co sprawa, że chce się słuchać. W podobnie starym stylu utrzymany jest numer drugiej kapeli z tego splitu – Nebiros. Z tym, że ten ma w sobie jeszcze hellhammerową chwytliwość. I tekst po portugalsku – diabelnie zawsze brzmi ten język w zderzeniu z metalem. Lecz tak samo u nich czuć skandynawski chłód i mrok, już od spokojnego instrumentalnego intro, samo tempo tego kawałka też jest wolniejsze i cechuje się jakby bardziej podniosłym klimatem.

Fajna ta siódemeczka, nawet pomimo tego, że będzie interesująca jedynie dla totalnie oddanych maniaków black metalu. No bo po co takiemu kucowi kawałek winylu chwalący zamierzchłe czasy czarnej sztuki?

Ocena: 7/10 i 7/10

Tracklist:

1. Nebiros – Yo Pecador  
2. Nekromanteion – Occult Revelations

 

 

Oracle
16847 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj