Skip to main content

Motörhead wydał w 1983 roku swój szósty studyjny album „Another Perfect Day”, a jego premierę oraz odbiór zaburzyła wówczas informacja o rozpadzie 'klasycznego’ składu grupy. Z Motörhead odszedł Eddie 'Fast’ Clarke i zastąpił go gitarzysta Thin Lizzy Brian 'Robbo’ Robertson. Dla fanów był to szok i stąd jej wydanie spotkało się z kontrowersyjnym przyjęciem.

Zmieniło się brzmienie grupy. Lemmy określił muzykę Motörhead z ery „AnotherPerfectDay” jako 'musicalową’. Według wielu zespół zastąpił na niej swoją nieokrzesaną dzikość, utartymi rockowymi schematami. 

Dlatego po 40 latach od swojego wydania płyta zasługuje na ponowne przesłuchanie w oderwaniu od kontekstu ówczesnej kontrowersji, którą wywołała. Wersje deluxe (2CD i 3LP) wzbogacone będą o nigdy niepublikowany koncert Motörhead z 1983 roku, do płyt dołączona będzie pokaźna książeczka z historia powstania albumu i wieloma niepublikowanymi zdjęciami, a na CD i w digitalu znajdą się ponadto utwory bonusowe: m.in niepublikowane wersje demo nagrań z płyty.

“Another Perfect Day” uważany jest za jeden z najbardziej kontrowersyjnych albumów w historii grupy Motörhead. Od samego jej początku była to płyta stojąca w opozycji do wszystkiego. Po tym, jak gitarzysta Thin Lizzy Brian ‘Robbo’ Robertson zastąpił w zespole Eddiego Clarke’a, szósty album Motörhead zaprezentował zupełnie inne muzyczne podejście – Lemmy określił je jako ‘musicalowe’. Klasyczny skład grupy wypełnił swoją misję wykorzystując pełen potencjał swojej nieokrzesanej dzikość. Teraz zespół poszedł tradycyjnym rockowym tropem, wzmocniony przez starannie dobraną produkcję.

W 1983 roku piekielne patenty Lemmy’ego i Philla owinięte zostały przez wielowymiarowe, piętrzące się efekty gitarowe Robbo. Początkowo zaskoczyło to fanów, przyzwyczajonych do przypiekania na gorąco przez zwodnicze, złożone termonuklearne bluesowe riffy i ozdobniki Eddiego. Następująca po skrytykowanym albumie “Iron Fist”, ta kolejna w dyskografii zespołu płyta “Another Perfect Day” staje dziś przed nami po 40 latach od swojego debiutu i turbulencjach, które przeżyła w swoim czasie. Ten album był jedynym takim rozdziałem w historii zespołu, dzieląc ją na to co przed nią i to co po niej. 

Po czterdziestu latach od swojej premiery, “Another Perfect Day” utrzymuje swoją pozycję najbardziej surrealnego odjazdu we wczesnej historii Motörhead. Album zasłużył na ponowną ocenę, oddzielną od tamtego gorącego czasu i emocji związanych z rozpadem klasycznego składu i dołączeniem Robbo.

W ramach celebracji 40 rocznicy wydania szóstego albumu studyjnego w arsenale Motörhead, “Another Perfect Day” ukaże się w nowych wersjach deluxe. Będzie wersja podwójna CD i potrójna winylowa z twardą oprawą i dużymi książeczkami. Płyty zawierać będą remaster oryginalnego albumu, oraz nigdy niepublikowany pełen koncert z 22 czerwca 1983 roku nagrany w Hull City Hall. Na CD i w digitalu znajdą się także nigdy do tej pory niepublikowane wersje demo nagrań z płyty. W książeczce będzie historia powstania albumu oraz wiele nigdy niepublikowanych zdjęć. Jest także limitowana edycja pojedynczego kolorowego winyla (niebiesko czarny swirl) z oryginalnym albumem w zremasterowanej wersji. 

Album promuje niepublikowana wersja koncertowa 'One Track Mind (Live at Hull City Hall)’ z wideo:

Szczegóły poniżej. Pozostałe wydania i informacja pod adresem:  www.iMotorhead.com 

LP & CD zestaw utworów

Album “Another Perfect Day”:1. Back At The Funny Farm2. Shine3. Dancing On Your Grave4. Rock It5. One Track Mind6. Another Perfect Day7. Off To War8. I Got Mine9. Tales Of Glory10. Die You Bastard
CD & Digital: utwory bonusowe:11. Turn You Round Again (I Got Mine, B-Side)12. Hoochie Coochie Man (Live, Shine B-Side) 13. (Don’t Need) Religion (Live, Shine B-Side) 14. Climber (Demo) 15. Fast One (Demo) 16. Chinese (Demo) 17. Climber (Instrumental Demo) 
Live at Hull City Hall, 22.06.1983(Nigdy niepublikowany)1. Back at the Funny Farm 2. Heart of Stone 3. Shoot You in the Back 4. Marching Off to War 5. Iron Horse / Born to Lose 6. Another Perfect Day 7. Hoochie Coochie Man8. (Don’t Need) Religion 9. One Track Mind 10. Go to Hell 11. America 12. Shine 13. Dancing on Your Grave 14. Rock It 15.Bite the Bullet 16. The Chase Is Better Than the Catch
Oracle
16961 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Nowy basista Thy Worshiper

OracleOracle19 września 2014

Skomentuj