Skip to main content

Legendarny Amerykański zespół death metalowy MASSACRE ukończył nagrania swojego piątego albumu studyjnego, który ukaże się w drugiej połowie 2024 nakładem Agonia Records. Album zostanie zmiksowany i zmasterowany w Szwecji w studiu Unbound. Za konsolą zasiądzie były muzyk zespołu Jonny Pettersson.

MASSACRE powstał w 1984 i jest jednym z pierwszych zespołów death metalowych. Jego wokalistą jest Kam Lee, twórca stylu wokalnego growl, który można było usłyszeć po raz pierwszy na demie MASSACRE z 1986 „Agressive Tyrant”.

„Sesje wokalne do nowego albumu Massacre zostały wreszcie ukończone,” komentuje Kam lee. „Udało nam się uchwycić esencję naszego oryginalnego brzmienia, a także estetykę wczesnego death metalu z lat 1984 – 1994. Zachowaliśmy oryginalność tamtej epoki.”

Kam kontynuuje: „Jestem bardzo dumny z wszystkich, którzy wzięli udział w pisaniu albumu oraz w nagraniach. Dzięki temu nowy album Massacre stał się czymś w rodzaju doskonałej ewolucji. Nie brzmi jako kolejna płyta z cyklu masowej produkcji. Czuję że jest wyjątkowy, ponieważ ewoluował przez 'deewolucję’. Powracamy do korzeni gatunku i sprawia wrażenie wyrwanego bezpośrednio z tamtej epoki.”

Poza Kamem Lee (ex-Mantas, ex-Death, Bone Gnawer, The Grotesquery), w skład MASSACRE wchodzą oryginalny basista Mike Borders, powracający gitarzyści Rogga Johansson (Paganizer, Rib Spreader, Megascavanger) i Jonny Pettersson (Wombbath, Heads for The Dead) oraz nowy perkusista Jon Rudin (Just Before Dawn, Heads for The Dead, Dehumanaut).

Daty koncertów:
13.06 – Cerveny Kostelec @ Czech Death Fest, CZE
14.06 – Vienna @ Escape, AUT
15.06 – Byczyn @ Black Silesia Open Air, PL
05.07 – Emmen @ Pifest, NED
06.07 – London @ The Dome, UK
07.07 – Manchester @ Rebellion, UK
01.08 – Rasnov @ Rockstadt Extreme Festival, ROM
02.08 – Dortmund @ Dortmund Death Fest, GER
03.08 – Leipzig @ Full Rewind Festival, GER
09.08 – Helsinki @ Helsinki Metal Festival, FIN
10.08 – Kortrijk @ Alcatraz Open Air, BEL

Skład:
Kam Lee – wokal
Mike Borders – bass
Rogga Johansson – gitara
Jonny Pettersson – gitara
Jon Rudin – perkusja

Facebook | Instagram | Spotify | Apple Music

https://label.agoniarecords.com

Oracle
17065 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Wieści od Goregӓng

OracleOracle3 marca 2019
Newsy

Debiut The Beyond w lutym

OracleOracle28 stycznia 2013

Skomentuj