Skip to main content

Markiz de Sade  Jeckyll and HydeNiedawno dotarła do mnie demówka białostockiego Markiz de Sade, kapeli którą powinni kojarzyć starzy wyjadacze jeszcze z lat osiemdziesiątych, ale i młodsi adepci – wszak drugie narodziny kapela zaliczyła zaledwie kilka lat temu.

Weź no Oracle nie pierdol, tylko do konkretów przechodź, zakrzykną pewnie znudzeni czytelnicy. Dobra, „Jeckyll and Hyde” to cztery kawałki utrzymane w speed/thrash metalowym duchu. Już od rozpoczęcia pierwszego, tytułowego kawałka, jasnym jest, iż Markiz de Sade leje na jakieś nowocześniejsze trendy w metalu – na szczęście. Riffy tu są utrzymane w konwencji starej thrash metalowej jazdy, w stylu Destruction, Iron Angel i im podobnych. Ostre niczym brzytwy, tną szybko i do krwi. Podobnie jak w zamykającym demo kawałku „Radio” – czuć starą szkołę i korzenie zespołu. Co jasne u thrash metalowej kapeli – czuć Slayer, czuć też nowszy Testament. No jest to thrash metal pełną gębą. „Jeckyll and Hyde” ma jednak też wady – rzec by można drugorzędne, ale jednak. Po pierwsze – polskie teksty, które niestety nie brzmią dobrze. Rzadko które polskie teksty brzmią dobrze, ale w przypadku Markiz de Sade nie są one mocną stroną. Drugi minus – okładka. Rzec by można – grafik płakał jak projektował. Z drugiej strony – muzyka się broni, a to chyba najważniejsze.

Zasadniczo jest to dobry materiał, chwilami nawet więcej niż dobry. Z drugiej strony podejrzewam, że młodzież oleje i zainteresują się nim rówieśnicy zespołu, ale dobre i to.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Jeckyll and Hyde    
2. Zbrodniarz    
3. Czas dominacji    
4. Radio
Oracle
16856 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj