Skip to main content

Kvltist  CatechesisWydawca: World Terror Committee

Płyty opatrzone znaczkiem World Terror Committee zawsze warto jest sprawdzać. Tym bardziej debiuty, które wydają się w tej stajni.

Tym razem takim ciekawym debiutem jest płyta „Catechesis” niemieckiego Kvltist. Goście grają black metal. Lepiej byłoby jednak napisać, że grają black metal w wersji nowoczesnej (coś mi się ostatnio źle to słowo kojarzy) czy też współczesnej. Dla jednych będzie to modne i chujowe dla innych (w tym i mnie) coś ciekawego i intrygującego. Lubię takie kombinacje w obrębie black metalowej stylistyki. Nie jest to przesadne kombinowanie, wplatanie motywów jazzowych czy chuj wie, czego tam jeszcze. Jest to pewna zabawa stylistyką, tempem, melodią. Brak tu typowej łupaniny jest za to muzyka głęboko przemyślana, żeby nie napisać koncepcyjna. Jakbym miał porównywać Kvltist do innych bandów to przychodzi mi do głowy Aosoth, Ascension, czy Amestigon (dzisiejsze porównania sponsoruje literka „A” hehe). Jeśli ja zobaczyłbym taka rekomendację w recenzji, to z pewnością sięgnąłbym po „Catechesis”. Taka wizja black metalu mi się podoba i mimo faktu, że kapel takich, oraz płyt wydanych w ten deseń robi się coraz więcej, to ja jestem zadowolony z każdej, która trafi w moje łapy.

Nie mam jeszcze fizycznej kopii tego wydawnictwa, ale jak tylko nadarzy się okazja i portfel pozwoli to najpewniej wzbogacę swoją kolekcję o debiut Kvltist. I Wam też to radzę. Warto.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. The Devil’s Catechumen
2. Devotion
3. Darkest Light from Gathering Shadows
4. Eucharisty of Death Divine
5. Oblation
6. Doxologia Eosphoros
7. Ite ad Ignis

 

Pathologist
1130 tekstów

Skomentuj