Skip to main content

DARGOR to zespół z Krosna grający melodyjny black metal. Zespół łączy klimatyczne i melodyjne brzmienie gitar z klawiszami oraz agresywnym wokalem i liniami perkusji. Ciężar i agresja równoważą się z melancholią i mroczną atmosferą. Teksty skupiają się głównie na bezsensowności naszego istnienia, złudnym postrzeganiu życia i negatywnych emocjach.

6 grudnia 2022 roku formacja wydała swój debiutancki album zatytułowany „Ascend To Infinity” łącząc melodyjny black/death metal z doom metalem i elementami metalu gotyckiego. Muzykę na płytę zarejestrowano w dwóch studiach Regnat Audio Studio (Kalt Vindur) oraz Kancho Records Studio. Za finalne brzmienie, czyli miks i mastering odpowiada Adrian Jarosz Soundlab. Okładkę jak i logo zespołu stworzył Michał 'Xaay’ Loranc, który w przeszłości współpracował między innymi z takimi zespołami jak God DethronedKarl SandersNile czy Kamelot. Płytę można posłuchać na najpopularniejszych platformach streamingowych (Bandcamp/Spotify/Apple). Album ukaże się jako CD digipak i jego premiera zaplanowana jest na 1 lutego 2023 roku. Wydawcą będzie belgijska wytwórnia Meuse Music Records (pre-order).

Oracle
17072 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj