Skip to main content

Jawbreaker Records z dumą ogłasza nadchodzące wydanie albumu zespołu COMMAND zatytułowanego „Resver„! Premierę zaplanowano na 26 stycznia.

COMMAND został założony w Arvika, w Szwecji, w 2016 roku, początkowo pod nazwą COMMANDO. Pod poprzednią nazwą zespół wydał EP-kę „Rites of Damnation” w 2020 roku. Od tego czasu czterech członków zespołu było zamkniętych w izolacji i mroku, i teraz są gotowi ujawnić światu swój nowy album długogrający „Resver” (co oznacza halucynację lub urojenie w starofrancuskim).

Prawie cztery lata od „Rites of Damnation”, brzmienie COMMAND uległo przekształceniu, przyjmując surowszą i bardziej dramatyczną jakość z charakterystycznym podejściem black metalowym. „Resver”, w przeciwieństwie do poprzednika, był świadomym dziełem od początku do końca, z zespołem tworzącym kompletny album, a nie składającym pojedyncze utwory. Każdy członek zespołu miał swój wkład w pracę twórczą, zapewniając współpracę we wszystkich aspektach tworzenia albumu.

Inną istotną zmianą jest zrezygnowanie z litery „O” w nazwie „Commando”. Zespół ujawnił, że ta zmiana była świadomą decyzją, aby zharmonizować nazwę zespołu z istotą „Resver”. Każdy wybór, łącznie z dostosowaną nazwą, został dostosowany, aby współgrać z unikalnym brzmieniem albumu. W tym samym duchu istnieje spójne połączenie między tekstami, które głęboko zagłębiają się w tajemniczy świat okultyzmu. Fani mogą odkrywać koncepcyjny wątek biegnący przez utwory, tworząc głębszą warstwę narracji albumu.

Podążając śmiałym krokiem, COMMAND zajmował się wszystkimi aspektami produkcji „Resver”, począwszy od nagrania, a skończywszy na projekcie graficznym. Przyjmując prawdziwe podejście do zrób-to-sam, zespół podkreślił luksus i ciężar posiadania pełnej kontroli nad procesem twórczym. Jedynym wyjątkiem jest mastering autorstwa Jamie Eltona, który dodał ostatnie poprawki i podniósł miksturę do najwyższej formy.

W miarę jak COMMAND uwalnia „Resver” na świat, fani mogą spodziewać się black metalowej odysei, która przesuwa granice heavy metalu.

Oracle
16940 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj