Skip to main content

Vic Records zapowiada nowe wydawnictwo. Tym razem To kompilacyjny album, na którym znajdują się najwcześniejsze nagrania zespołu DIABOLIC: demo z 1997 roku i ultra rzadkie promo z 1998 roku.

Diabolic to amerykański zespół deathmetalowy z Tampa Bay, na Florydzie, założony w 1996 roku przez basistę/wokalistę Paula Ouellette’a, perkusistę Aantara Lee Coatesa i gitarzystę Briana Malone’a. W styczniu 1997 roku perkusista i założyciel Diabolic, Aantar Coates (Unholy Ghost, Exmortis, Horror of Horrors, Blastmasters), przeniósł się do Tampa, na Florydę, i po uformowaniu pierwszego pełnego składu zespół nagrał i wydał udane demo „City of the Dead”. To demo natychmiast zwróciło uwagę zespołu w światowym undergroundowym środowisku muzycznym. „City of the Dead” zostało zmasterowane w Morrisound Studios (Death, Cannibal Corpse, Deicide), Tampa, na Florydzie, przez Jima Morrisa, i wyprodukowane przez Lee Harrisona (Monstrosity, były członek Malevolent Creation, były członek Terrorizer). W 1998 roku zespół nagrał 9-utworowe promo, które zostało wysłane tylko do bardzo niewielu wytwórni celem podpisania kontraktu i nigdy oficjalnie nie zostało wydane. Na reedycji debiutanckiego dema na winylu z 2014 roku, Diabolic nagrał nowy specjalny utwór zatytułowany „Lucifer Induced” (nigdy wcześniej nie wydany na CD), który również znajduje się na tej kompilacyjnej płycie. Łącznie 13 utworów. Rozległe notki od Stevena Willema (Rock Tribune, Voices from The Dark Side) zawarte są w 16-stronicowym bookletcie, wraz ze starymi i rzadkimi zdjęciami, plakatami i ulotkami.

  • Reedycja debiutanckiego dema Diabolic „City of the Dead”
  • Zmasterowane w Morrisound Studios (Death, Cannibal Corpse, Deicide), Tampa, Floryda, przez Jima Morrisa
  • Wyprodukowane przez Lee Harrisona (Monstrosity, były członek Malevolent Creation, były członek Terrorizer)
  • Rozległe notki od Stevena Willema (Rock Tribune, Voices from The Dark Side)
  • W 1998 roku zespół nagrał 9-utworowe promo, które również znajduje się na tej płycie
  • Specjalny bonusowy utwór „Lucifer Induced” z winylowego wydania z 2013 roku
Oracle
16940 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Wieści od Thron

OracleOracle18 listopada 2016
Newsy

Drugi album Amestigon

OracleOracle13 kwietnia 2015
Newsy

Wieści od Christ Agony

OracleOracle1 października 2015

Skomentuj