Skip to main content

Szczerze powiedziawszy, jedyną kapelą ze Słowenii, jaka dotychczas przychodziła mi na myśl, było tamtejsze Supremacy. A okazuje się, że Słoweńcy lubują się również i w thrash metalu.

Bo oto dostało mi się pierwsze i jak dotąd jedyne demo zespołu właśnie stamtąd. Keller się zespół zowie, zaś demo nazwali „Awake The Forgotten”. Króciutki to wytrysk energii, bo jedynie cztery kawałki i ponad kwadrans muzyki. Ale stary truizm mówi wszak, że nie ilość ale jakość. A jakości nie można im odmówić. Bo ten Keller to napierdziela pierwszorzędnie i jak to ostatnio przystało – oldskulowo. No, w każdym razie na „Awake The Forgotten” słychać inspiracje Dark Angel, Razor, Sodom… i tak dalej i tak dalej. Czyli kapel może nie do końca zapomnianych, wszak mają one swoje miejsce w sercu każdego metala, hehe. Wpływy Słoweńcy mają różne, ale wspólny mianownik to oczywiście szybki i agresywny thrash metal. Świetna produkcja tej demówki też robi swoje, bo całość brzmi wybornie. Nie będę już pieprzył, bo demo się skończyło. Oczywiście „Awake The Forgotten” puszczę sobie znowu, ale pisać już nie będę. Idę thrash’ować.

Demo jest świetne, a chodzą słuchy, że Keller ostro rzeźbi w studio pełnowymiarowy materiał. Jeśli cały debiut będzie taki jak to demo – mogę spać spokojnie i myśleć nad następnymi komplementami.

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

01. Sentenced to Death

02. Summon the Mortals

03. Death Command

04. Holy Slaughter

Oracle
16952 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj