Skip to main content

Jak przekazał Welcome to the Morbid Blog 27 września ukaże się nieautoryzowana, a zarazem pierwsza w historii, biografia zespołu KAT. Jej wydawcą jest Wydawnictwo SQN. I tutaj pozwolę sobie zacytować „

Mateusz Żyła zabierze Was w podróż po czterech dekadach wzlotów i upadków zespołu – będzie to opowieść o sukcesie i uwielbieniu fanów, ale też o niespełnionych ambicjach i porażkach; o zaklinaniu szarej rzeczywistości PRL-u diabolicznym tańcem; o walce i napięciach pomiędzy Katem a TSA; o bezkompromisowym przeciwstawianiu się zakłamaniu Kościoła; o muzycznym porozumieniu dusz oraz o konflikcie, którego nie złagodziła nawet śmierć.

Autor dotarł do większości członków Kata, ich rodzin, (nie)przyjaciół, byłych menedżerów i wielu znanych postaci ze środowiska muzycznego. Z tych opowieści wyłania się obraz zespołu, który miał wszelkie atuty potrzebne do tego, by zrobić światową karierę. Zespołu, który na przestrzeni 40 lat działalności tworzyli niebanalni muzycy, mający odwagę grać iście piekielne dźwięki, a jednocześnie silne osobowości, które – niestety – nie zawsze potrafiły postawić muzykę ponad wszystkim. Zdefiniowanie tej jednej z najważniejszych polskich grup metalowych wymaga jednak o wiele więcej słów, o czym będziecie mogli się przekonać czytając tę książkę!”

Ef
4493 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Skomentuj