Skip to main content

kadavarKadavar, czyli trio z Berlina poruszające się w klimatach 70&’s rocka i wczesnego doom metalu  pojawi się na dwóch koncertach w naszym kraju. W połowie października zapraszamy do wrocławskiego klubu Liverpool (14.10.) oraz warszawskiej Hydrozagadki (15.10.). Muzyka Kadavar to istny wehikuł czasu, powrót do psychodelicznych lat 70., butów na koturnach i skrupulatnie wyprasowanych w kant dzwonów.

Kadavar + Picturebooks 14.10. Klub Liverpool, Wrocław 15.10. Klub Hydrozagadka, Warszawa

Start: 20:00

Bilety: 49 zł (poprzez pwevents.pl)/59zł (przedsprzedaż)/69zł (w dniu koncertu),

dostępne: Ticketpro, Eventim, eBilet; kolekcjonerskie: pwevents.pl, Liverpool, Rocky Shop, De’Molika (Wrocław), Hydrozagadka, Ticketclub (Warszawa)

Już pierwsze nagrania Niemców, z 2012 roku, rzuciły na kolana fanów solidnych, pływających hard rockowych riffów a’la Black Sabbath czy Pentagram. Klasyczny doomowy sznyt z domieszką psychodelii wczesnego Hawkwind okazał się receptą na spory sukces. Nie trzeba było czekać długo, by zobaczyć Kadavar u boku największych przedstawicieli gatunku jak Saint Vitus, Electric Wizard, Pentagram czy Sleep. Krótko po zakończeniu trasy koncertowej w 2012 roku, trio zabrało się do pracy i w ciągu kilku tygodni przygotowało piosenki na „Abra Kadavar”. „Piosenki są bardziej zróżnicowane, więcej w nich spontaniczności. Chcieliśmy oddać na płycie energię naszych koncertów, dlatego wszystko rejestrowaliśmy w studiu na setkę, ze wzmacniaczami odkręconymi na full” – zapewnia perkusista Tiger, w którego studiu odbyła się sesja nagraniowa. Płyta ‘Abra Kadavar’ ukazała się nakładem jednej z największych wytwórni rockowo-metalowych na świecie – Nuclear Blast – i zebrała entuzjastyczne recenzje również w Polsce. Onet Muzyka: 8,7/10 Gitarzysta: 8/10 Blabbermouth: 8/10 T-Mobile Music: 8/10 Kadavar – ‘Doomsday Machine’ (z płyty ‘Abra Kadavar’): http://www.youtube.com/watch?v=L2SdzgPj3_o Kadavar – ‘Come Back Life’ (z płyty ‘Abra Kadavar’): http://www.youtube.com/watch?v=4xgi91s7zf8 Wydarzenie Wrocław: https://www.facebook.com/events/326795994144757/?fref=ts Wydarzenie Warszawa: https://www.facebook.com/events/770852439632148/?fref=ts

 

Oracle
16828 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj