Skip to main content

Wydawca: Cold Weapon Music

Nie myślałem, że w 2023 pojawi się coś nowego od poznaniaków z In Twilight’s Embrace, ale chłopaki postanowili studyjnie przypomnieć o swojej obecności na polskiej scenie BM za sprawą EPki „Eden of Iniquity”. 

Ja czekam zawsze na nowe wydawnictwo od tego zespołu, tym bardziej, że już ugruntowali chyba swój styl muzyczny i zatrzymali się na bardzo miłym dla mojego ucha black metalu. I nie inaczej jest w przypadku tego wydawnictwa. Numerów na tym dziecięco calowym placku mamy dwa. Zaczynamy od „Cutting Down the Trees of Eden” i to jest bardzo dobry black metal, do którego ekipa zdążyła nas już przyzwyczaić. Brzmi on jak wyciągnięty z sesji nagraniowej do „Lifeblood”, co w żaden sposób nie może być zarzutem, bo uważam nadal, że jest to znakomita płyta i wracam do niej regularnie.

Drugi kawałek na tym EP to cover Dezerter „Ostania chwila”. Bardzo mi się podoba to wykonanie. In Twilight’s Embrace już lata temu na EP „Trembling” udowodnił, że znakomicie umie w covery polskiej klasyki punk. I tym razem nie jest inaczej . Znakomita wersja jego kawałka zagrana na nutę black metalową mi się niesamowicie widzi. Słychać ze twórczość Dezertera bliska jest muzykom In Twilight’s Embrace.

Nie wiem czy to EP jest dostępna gdzieś aktualnie. Była na pewno do kupienia na ostatniej trasie z Jad i ponoć rozchodziła się jak świeże bułeczki. Mam nadzieję ze chłopaki tempa nie zwolnią i może już w przyszłym roku uraczą nas ponownie pełnym wydawnictwem. Ja czekam.

Ocena: 8/10

Pathologist
1128 tekstów

Recenzje

Dig Up „Piekło Na Ziemi”

OracleOracle30 października 2009

Skomentuj