Skip to main content

immo patronathttps://www.facebook.com/events/232792550226022/?source=1

IMMOLATION (USA) – Niekwestionowany lider mrocznego technicznego death metalu. Powstali w 1986 roku jako RIGOR MORTIS, aby po 2 latach i po małych roszadach w składzie przeistoczyć się w Immolation i tak pozostało do dzisiaj. Niezmienny trzon zespołu stanowią: Robert „Bob” Vigna – gitara, oraz Ross Dolan – bass, vocal. Oprócz nich w obecnym składzie udziela się Bill Taylor – gitara (od 2001 roku) i Steve Shalaty – gary (od 2003 roku). Już od pierwszej płyty „Dawn Of Possession” wydanej w 1991 roku słychać niesamowicie mroczny i posępny klimat jaki grupa obrała sobie za drogowskaz. Tak trwają do dnia dzisiejszego, po 9 wydanych albumach i kilku EPkach. Muzyka Immolation to przede wszystkim ciężkie, mroczne rwane riffy połączone z wściekłymi a zarazem melodyjnymi solówkami, okraszone specyficznym niskim growlem charyzmatycznego Rossa Dolana. To wszystko powoduje że nie sposób przejść obok tego obojętnie. Do tego wszystkiego dochodzą równie ciekawe teksty, w których przewijają się wątki antyreligijne, polityczne i społeczne. Na nadchodzącym koncercie będą promować swoje najnowsze dzieło – „Kingom Of Conspiracy”, spłodzone w zeszłym roku.

BROKEN HOPE (USA) – zespół brutal/death metalowy powstały w 1988. Ich pierwsze wydawnictwo „Swamped In Gore” (1991) to pierwsza na świecie produkcja w tym gatunku zarejestrowana techniką cyfrową. Muzykę cechują pokręcone a zarazem bardzo oldschoolowe riffy z ciekawymi rozwiązaniami rytmicznymi i ciętymi solówkami. Zespół ma na koncie 6 longplay’ów i jedną Ep’kę. Koncert w Szczecinie będzie promował ubiegłoroczne wydawnictwo grupy „Omen of Disease” na którym w składzie możemy znaleźć m.in. Damiana „Toma” Leskiego – wokalistę Gorgasm zastępującego Joe Ptacek’a który w 2010 roku popełnił samobójstwo.

SWEETEST DEVILRY (Francja) – zespół z gatunku „melodic technical metal” (cokolwiek to znaczy ;)) powstał w 2012 roku i tuz później nagrali swoją pierwszą płytę „Funny Human Race”. W 2013 roku zespół koncertował w Polsce dwukrotnie jako support dla Deicide.

EUFOBIA (Bułgaria) – powstali w 2008, swój styl określają jako „death”n”roll”. Mają na koncie 2 albumy („Insemination”, „Cup Of Mud”). Zespół jest bardzo aktywny koncertowo, grali z takimi zespołami jak ONSLAUGHT, DARK TRANQUILLITY, MALEVOLENT CREATION, SINISTER, AGATHOCLES, NEGURA BUNGET, KEEP OF KALESSIN, SUICIDAL ANGELS. Zarówno na małych koncertach, trasach, jak i festiwalach.

CALM HATCHERY (Polska) – zespół, którego szczecińskim zwolennikom technicznego death metalu nie trzeba przedstawiać. Niejednokrotnie już pokazali na co ich stać na koncertach które jako Stowarzyszenie Muzyki Extremalnej „Aaaaaaarrghh” mieliśmy przyjemność organizować. Zespół ma na koncie 2 długogrające płyty „El Alamein” i „Sacrilege Of Humanisty”. Obecnie jest w trakcie nagrywania najnowszego krążka, który ma wyznaczyć zupełnie nowe horyzonty. Muzyka zespołu to zarazem potężny death metalowy kop, jak i sporo melodii, jednak jest to bardzo przemyślana melodyjność 😉 Koncerty zespołu są bardzo oryginalne, przede wszystkim ze względu na specyficzną żywiołowość wokalisty Szczepana. Zespół obiecał, że 22 lutego uchyli rąbka tajemnicy i zagra przynajmniej jeden nowy kawałek.
Bilety: 60/70 zł
Miejsca sprzedaży biletów:
– TRAPER TOUR w Pasażu A-Z przy ul. Kopernika
– ELYSIUM Sklep z dobrym piwem – ul. Monte Cassino 5
– SKLEP BUNKIER, Plac Zwycięstwa 1

Oracle
16856 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Szósta płyta Deathchain

OracleOracle13 lutego 2013

Skomentuj