Skip to main content

Wydawca: Defense Records

A teraz ręka do góry wszyscy ci, którzy potrzebowali wznowienia debiutanckiej płyty Horrorscope wydanej dokładnie dwadzieścia cztery lata temu. Nie widzę, nie słyszę.

Ano właśnie – nie wiem w sumie, dla kogo poza zespołem jest wznowienie „Wrong Side of the Road”. OK, pewnie muzykom zepsuły się kaseciaki i stwierdzili, że chcą mieć debiut na kompakcie – po niemal ćwierć wieku, hehe. Uderzyli więc do Defense Records, szast prast i oto mamy debiut Ślązaków na krążku. Powiem Wam, że chyba ze wszystkich albumów Horrorscope ten lubię najbardziej – późniejsze już mi tak dobrze nie wchodziły. Nie pamiętam, jakie było przyjęcie „Wrong Side of the Road” gdy się ukazywała. Czy dziś sam kupiłbym sobie ten album do kolekcji? No raczej nie. Nie dlatego, że jest zły, po prostu nie ma parcia na ten zespół. Niemniej jednak numery z pierwszej dużej płyty to fajne heavy/thrash metalowe granie. Jeśli ktoś z czytających te słowa nigdy nie spotkał się z muzyką Horrorscope, w co nie chce mi się wierzyć, to rzucę kilka nazw: Megadeth, Overkill, Accept, Pantera. Więc do przeżycia, choć nic wyszukanego. Denerwuje może trochę ponglish Baryły w tych totalnie czystych fragemntach. Ale poza tym to przyzwoity kawałek muzyki. Jedynie tak jak podejrzewam od początku tej recenzji – skierowany do bardzo wąskiego grona osób. Ale może się mylę i już ani jedna płyta w przepastnych magazynach Defense Records nie została?

Nie sprawdzę tego, ale może kiedyś się dowiem. Więc co mi pozostaje na koniec powiedzieć – jeśli ktoś posiada materiał na taśmie i czuje się niepełny bez kompaktu – oto doskonała okazja.

Oracle
17038 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Letheria debiutuje

OracleOracle25 września 2018

Skomentuj