Skip to main content

Podążając śladami zeszłorocznej EP-ki „Bazookiller„, hiszpański HOLYCIDE powraca z trzecim pełnym albumem „Towards Idiocracy„! Chociaż „Bazookiller” był niewątpliwie wydawnictwem samym w sobie, mocno uderzającym, to „Towards Idiocracy” pokazuje, że Holycide osiąga nowe, rozdarte wojną szczyty intensywności. 

Od czasu wydania zapierającej dech w piersiach EP-ki „Toxic Mutation” w 2015 roku Holycide utrzymuje sztandar bezkompromisowego, nierozcieńczonego thrash metalu – według słów potężnego zespołu Exodus: „100% wszystkiego, nic mniej, agresywny, nieustępliwy i podły„. Holycide ciągle oddany thrash metalowi zapowiada, że ich trzeci pełny album „Towards Idiocracy” to prawdziwe thrashowe arcydzieło. Od początkowego ataku „A.I. Supremacy” po ostatni wyzywający akord finałowego utworu „Flamethrower 'Em All„, poprzez bezbłędny cover klasyka Athrophy „Chemical Depency„, „Towards Idiocracy” to nirwana potwornych riffów, nieubłaganej perkusji i warczącego wokalu.

Hiszpańska kapela jest wciąż związana z Xtreem MusicHolycide wypuści nową płytę „Towards Idiocracy” (CD/LP/MC) już 6 czerwca 2024 r. – w międzynarodowy dzień Slayera. Czy może być bardziej odpowiednia data premiery albumu, który jest własnym „Reign In Blood” Holycide? To będzie ich najbardziej intensywny, nieustępliwy i nieubłagany album w historii zespołu! 

Muzykę na nową płytę zarejestrowano:

  • gitary, bas i perkusja w Black Night Studio (Palma de Mallorca),
  • wokal w Sanctuary Studio (Madryt).

Za produkcję i aranże odpowiada Vicente J. Payá z Black Night Studio. Całość została zmiksowana przez Javiera Fernándeza Millę w Montseny Studio (Angelus ApatridaAvulsed) i zmasterowana przez Davide Billię w MK2 Recording Studio (AntropofagusBeheaded). Brutalną grafikę wykonał ukraiński artysta Daemorph Art (The Black Dahlia MurderVulvodyniaBodyfarm). Zdjęcie zespołu: Lucretia Morti.

Hiszpańska formacja właśnie zaprezentowała w sieci singiel „Remote Control„, który dostępny jest również na popularnych platformach streamingowych. Tak zespół komentuje nowy singiel: „Podczas gdy nasz poprzedni singiel mówił o zagrożeniu ze strony technologii sztucznej inteligencji, ten mówi o najpotężniejszej broni, jaką dysponują politycy, czyli ideologiach. Dzięki temu zapewniają segregację populacji, aby mieć lepszą „zdalną kontrolę”. Dzięki temu ludzie nie muszą myśleć, wystarczy słuchać ich tweetów, zmanipulowanych newsów i mistyfikacji. To bardzo refleksyjna rzecz, bo wszyscy jesteśmy ofiarami tej kontroli…„.
PREMIERA!POSŁUCHAJ singla „Remote Control” ⤵
Oracle
16982 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Nowiny od Degredo

OracleOracle8 listopada 2018

Skomentuj