Skip to main content

hermit

 Wydawca: Werewolf Promotion

Dwa lata po debiutanckiej demówce, ukazał się pełnowymiarowy album Hermitage. Zapoznałem się z oboma i tak jak jakiś czas temu recenzowałem „Hammer of Purity”, tak teraz się zabieram za „Blood of the True”. U mnie przez ten czas się za wiele nie zmieniło, a jak u Tsara odpowiedzialnego za Hermitage?

 

Nie wiem jak w życiu, ale w muzyce, i tak i nie. Wciąż jest to nieskomplikowany, bzyczący black metal z klawiszem, który  ma tutaj dość istotną, nie zawsze pozytywną rolę. Czasem brzmi „epicko”. Często kradnie show, ale bywa też schowanym dodatkiem, który nie bije po uszach i tworzy pewną, spójną całość. W paru przypadkach niestety brzmi to jednak  jak kiepska orkiestra. Wtyczki typu Edirol Orchestral trudne w użyciu nie są, ale „łatwo” nie zawsze oznacza sensownie. Wciąż muzyka i liryki proponowane przez Hermitage mają być pochwała czasów, gdy wiara w gościa, który dał się ukrzyżować, była uznawana co najwyżej za fanaberię zblazowanych i zepsutych mieszkańców Rzymu. Hermitage swój pogański black gra dokładnie w kanonie i nawet nie chce wystawić poza niego nos. I w sumie to dobrze robi. Drażni czasem wokal, szczególnie gdy pojawia się w czystej formie, bo słychać niedoróbki, ale całościowo rzecz biorąc to całkiem „słuchalny” materiał. Oczywiście dla tych, którzy takie granie lubią. W porównaniu do demówki jest mniej chaotycznie i to bez wątpienia zaleta. Wciąż brzmi to wszystko autentyczne, jeśli wiecie co mam na myśli. Czuć, że Tsar wierzy w to co chce nam przekazać. To, co oczywiste, plus. Nie żeby to była jakaś ekstraklasa, ale solidna druga liga jak najbardziej. Lubisz takie granie – pewnie będziesz do niego wracał.

 

Całość wydana została w zeszłym roku przez Werewolf Promotions, więc ci co chcą się w nią zaopatrzyć mogą uderzać do Wojbora.  Cena mniej więcej trzy piwa w knajpie, więc do przeżycia.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:
01. Image of the Clandestine
02. Thunder
03. Before the Dusk
04. Blood of the True
05. Briar, Gorse and Thistle
06. Autumn

Ef
4473 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Recenzje

Ohtar „Emptiness”

WojtuśWojtuś19 października 2019

Skomentuj