Skip to main content

 

 

Wydawca: Hegeroth 

Po zapoznaniu się z treścią meila od zespołu Hegeroth poczułem się jak polityk. Gdzieś tam 2 lata coś obiecałem, że posłucham, za drzwi nie wypierdolę. Oni nie zapomnieli i obietnicę mą kazali spełnić. Wręczyli pełnowymiarowy debiut i pytają jak żyć.

Nie na odpowiedzi jednak się skupię, tylko na samej muzyce, a dokładniej rzecz biorąc na tym dlaczego ja nie, a inni może tak. Po najsampierwsze Hegeroth gra tę odmianę blacku, która swoje lata świetności, a przy okazji ciężkich postaci wyszydzania i zamiatania nią brudów różnych, ma już zdecydowanie za sobą. Jaką? Ano słodką, melodyjną i niemiłosiernie upstrzoną klawiszem wszelakim. I ja już na to jestem naprawdę za stary. Panowie wręcz przeciwnie.

To znaczy wiekowo owszem już nie pierwsza świeżość, ale muzycznie zatrzymali się tak w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. O tak na „Enthrone Darkness Triumphant” i „Spiritual Black Dimensions”, żeby wyraźnie wskazać tylko jeden z kierunków w którym spojrzeć należy. Być może żyją jeszcze fani takiego grania, nawet możliwe, że wciąż w tym gatunku tkwią, to więc pewnie będzie płyta dla nich Całkiem możliwe, że i pojawili się jacyś nowi, nie wiem po gimnazjach nie biegam. Odnoszę jednak wrażenie, że nisza ta dogorywa i może już ciszej nad tą trumną? Z drugiej strony, podobnie jak w przypadku wcześniejszego materiału, to w zasadzie nie moja broszka. Ktoś sobie chce tak grać, niech gra. A tak na koniec jeszcze pochwalę. Lepiej, chociaż wciąż dla mnie mało przyswajalnie jest, kiedy panowie chowają na chwilę klawisze. Całkiem nawet znośny jest kawałek numer 8, czyli bonus track.

Dumałem chwilę nad oceną za „Three Emperors triangle”. Czy napisać gdzie dla mnie plasuje się takie granie, czy jednak podejść do sprawy mniej więcej obiektywnie. Z racji sposobu oceniania wcześniejszego materiału, wygrała bramka numer 2. Ja, jak już pewnie nadmieniłem, jest na to za stary.

Ocena: 6/10

Tracklist:

01.The King on Thrones
02.The Enforcer
03.The Slaves of War
04.Breath of the Night
05.Lake of Tears
06.The Mirror
07.Forgotten Place
08.Dancing in the Morgue

Ef
4493 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Newsy

Nowy album Queen Elephantine

OracleOracle9 września 2016

Skomentuj