Skip to main content

Wydawca: Caligari Records

Jak coś mi wpada z Caligari Records to zawsze gęba mi się cieszy, bo lubię bardzo ten label i wydawnictwa firmowane ich logówką.

Więc Hallucinate z Niemiec przyjąłem z otwartymi rękoma, witając zarazem chlebem i solą. Taki mieli u mnie kredyt zaufania. Zespół nie istnieje od nadzwyczaj długiego czasu, bo od dwóch lat i tworzą go członkowie Graveyard Ghoul. „From the Bowels of the Earth” z kolei to ich pierwszy długograj.

Dostajemy na nim czterdzieści minut paskudnego death metalu. Wolnego i obślizgłego – słychać tutaj wyraźne echa Autopsy czy wczesnych nagrań Morbus Chrome – gitary pełzają niczym robactwo po gnijącym ciele, zaflegmiony, z lekka obłąkany wokal wyrzyguje kolejne wersy w sposób kojarzący mi się z Reifertem. Produkcja przypomina nagrania z opuszczonego szpitala dla psychicznie chorych.  To wszystko są dla mnie plusy debiutanckiej płyty Hallucinate. A jakie są  minusy?

Chwilami mam wrażenie, że zespół zbytnio się zapętla podczas tych bardziej pokręconych partii. Nie umiem się wtedy na nich skupić i już kilkukrotnie złapałem się na tym, że w tych konkretnych momentach gdzieś mi się ta muzyka wymyka – jak na przykład w „Black Smokers”. Że nie słuchałem jej w skupieniu? Słuchałem i nic z tego nie wychodziło. Nie do końca więc mi ten album może zaskoczyć, choć to dobry kawał death metalu. Tylko jeszcze nie do końca się mogę przekonać, ale może z czasem i kolejnymi odsłuchami.

Jednakże na ten moment tych odsłuchów miałem za sobą chyba dość, żeby się wypowiedzieć na temat „From the Bowels of the Earth”. Reasumując – dostajemy niezły death metal ze sporą dozą kombinowania. Pewnie wielu osobom przypadnie bardziej do gustu niż mnie. Ale doceniam i będę śledził, bo czuję, że z tego zgniłego jaja może jeszcze wydobyć się całkiem ciekawy smrodek.

Ocena: 7/10

Oracle
17040 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

feculent
Newsy

Feculent debiutuje

OracleOracle6 lutego 2021

Skomentuj