Skip to main content

Data

gru 03 2022
Expired!

Czas

08:00 - 23:00

Piranha Music zaprasza na koncert z okazji 9. rocznicy działalności – Nightrun87, Hostia, Mag, Poison Heart i Kryształ w Toruniu

3 grudnia w toruńskim klubie NRD odbędzie się koncert z okazji 9. rocznicy działalności toruńskiej agencji koncertowej i wydawnictwa muzycznego – Piranha Music. Na scenie zaprezentuje się pięcioro związanych z tą inicjatywa artystów i zespołów reprezentujących zupełnie różne nurty muzyczne – od ekstremalnego metalu, przez rock&rolla, po taneczne bity z syntezatorów.

Zagrają: Nightrun87 Konrad Ciesielski (synthwave / neo 80’s live set), Hostia (death / grind), MAG (doom / black metal), Poison Heart (rock&roll) oraz Kryształ (cold-wave / post-punk). Oprawę graficzną wydarzenia zaprojektował Adam Bejnarowicz Muzykografika.
DATA: 3 GRUDNIA 2022, godz. 18:00
MIEJSCE: KLUB NRD, TORUŃ
BILETY: 40 / 50 / 60 PLN
Nightrun87 to jednoosobowy projekt Williama Malcolma, amerykańsko-brytyjskiego wokalisty, muzyka, kompozytora i producenta wychowanego w Polsce. Pod tą nazwą występuje od 2015 roku i śmiało można go zaliczyć do krajowego topu sceny synthwave synthpop neo 80’s. PO RAZ PIERWSZY zaprezentuje toruńskiej publiczności live act z gościnnym udziałem Konrada Ciesielskiego, wspaniałego perkusisty znanego m.in. z kultowego BlindeadOctopussy czy aktualnie St. John. Zapraszamy na parkiet!
Hostia zadebiutowała w 2018 roku albumem zatytułowanym po prostu „Hostia„, a tej jesieni ukaże się już trzeci longplay grupy o tytule „Nailed„. Muzyka zespołu to ociekający bluźnierstwami death / grind utrzymany w tempach szybkich, niczym przenoszenie umoczonego księdza do nowej parafii. Co jednak odróżnia zespół od całej masy parających się tym ekstremalnym gatunkiem, to umiejętność łączenia agresji i ciężaru z bujającym, niekiedy niemalże piosenkowym groovem.
Mag został powołany do życia w 2018 roku w Toruniu. Zespół łączy ciężkie riffy z black metalowym szaleństwem, przyprawiając to wszystko odrobiną klimatu occult rocka, a z powstałej mieszanki zlepia swoją interpretację doom metalu. Psychodeliczne tripy przeplatają się w ich twórczości z metalowymi blastami, a nad wszystkim unosi się opętańczy momentami wokal. Występ w Toruniu będzie jednocześnie oficjalną, koncertową premierą ich drugiego albumu zatytułowanego „Mag II: Pod Krwawym Księżycem„, który ukaże się 25 listopada.
Poison Heart to zespół z Warszawy, chociaż brzmią jakby byli ze Szwecji, bo własnie inspiracje muzyką z tego kraju słychać u nich najbardziej. Zaczynali jako kapela punkowa z elementami rock&rolla, lecz z czasem wypracowali sobie własny styl oparty na charakterystycznym, lekko zawodzącym wokalu, chwytliwych, melodyjnych riffach i pędzącej do przodu sekcji rytmicznej. Od dłuższego czasu zespół pracuje nad nowym materiałem, jednak zanim ujrzy on światło dzienne, to raz jeszcze wbija na toruńską scenę zaprezentować NAJLEPSZY rock&roll skandynawskiej szkoły, jaki powstaje w tym kraju.
Kryształ to nowy zespół założony m.in. przez muzyków Diuny czy Bastard Disco, który zadebiutował niedawno świetnym albumem zatytułowanym po prostu „Kryształ„. Kwartet gatunkowo odwołuje się do zimnej fali, ale w swojej muzyce zawiera również elementy post punku i shoegaze. Koncert w Toruniu będzie jedną z pierwszych okazji aby usłyszeć ich na żywo!
Zaprasza Piranha Music.

Skomentuj