Skip to main content
krztarze

Data

lut 10 - 11 2023
Expired!

Czas

17:00 - 18:00

Krzta i Gorycz w Rzeszowie i Lublinie

PIRANHA MUSIC PREZENTUJE:
Koncert w ramach trasy promującej nowe album dwóch olsztyńskich zespołów! KRZTA promować będzie wydaną w 2021 roku i świetnie przyjętą płytę „ŻÓŁĆ.NISZCZENIE.ZGLISZCZE”, natomiast Gorycz zaprezentuje black metalowy spektakl w ramach promocji albumu „Kamienie”. Dla obu zespołów będzie to pierwsza wizyta w Rzeszowie.
__________________________
SZCZEGÓŁY:
DATA: 10 lutego 2023, godz. 20:00
Miejsce: Fabryka Kultury, Lublin
Bilety: wkrótce
DATA: 11 lutego 2023
Miejsce: Rzeszowskie Piwnice – Rynek 26, Rzeszów
__________________________
▶ KRZTA (mathcore, sludge, noise / Olsztyn)
https://www.facebook.com/krztaband
https://www.instagram.com/krzta_band/
https://krzta.bandcamp.com/
Sensacyjne i energiczne trio z Olsztyna powstałe w 2015 roku. Ich muzykę można określić jako mathcore, jednak nie stronią od czerpania inspiracji z innych gatunków, szczególnie noise rocka i sludge metalu. Po dwóch latach działalności wydali świetnie przyjęty w metalowym podziemiu album zatytułowany po prostu „Krzta” (Green Lungs Records). W 2021 roku warmińskie trio zasiliło szeregi niezależnego labelu i agencji z Torunia, Piranha Music, w którego barwach wyszedł ich drugi album, zatytułowany „ŻÓŁĆ.NISZCZENIE.ZGLISZCZE”. Nowe dzieło zespołu to ponad 40 minut muzyki, w której KRZTA sięga po sprawdzone na debiucie elementy, wprowadzając w nie jednak zupełnie nową jakość i brzmienie. Burząca ściany sekcja rytmiczna, połamane rytmy, potężne riffy i oczywiście agresywnie wykrzyczane teksty w języku polskim.
▶ GORYCZ (avantgarde black metal / Olsztyn)
https://www.facebook.com/goryczolsztyn
https://www.instagram.com/gorycz_olsztyn/
Olsztyńska Gorycz powstała w 2016 roku, a w jej skład wchodzą muzycy znani między innymi z Non Opus Dei / Third Degree / Aeon. 2 listopada 2018, po dwóch latach muzycznych poszukiwań, zespół wydał w Pagan Records swój debiutancki album “Piach” niosąc wieloznaczną, wisielczą poetykę splecioną z przygnębiającą muzyką. Materiał promowany był na żywo m.in. podczas wspólnej trasy z KRZTĄ. Po czterech latach ciszy Gorycz zapowiedziała w końcu następcę świetnie przyjętego debiutu. Album zatytułowany „Kamienie” ukazał się w listopadzie, również nakładem Pagan Records i jest logiczną kontynuacją kierunku, który kwartet obrał na „Piachu”.

Skomentuj