Skip to main content
diablery

Data

wrz 14 - 16 2022
Expired!

Czas

19:00 - 23:00

Diablery i Vāmācāra we Wrocławiu, Warszawie i Bielsko – Białej

Pierwsze polskie koncerty dla greckich black metalowców Diablery, będą wspierać najnowszy album „Candles”

To pierwsze w historii koncerty dla Vāmācāry, którzy niedawno wydali debiutancki album

Trasa odwiedzi 5 miast: Kilonia, Hamburg, Wrocław, Warszawa i Bielsko-Biała

Greccy black metalowcy Diablery połączą siły z polsko-niemieckim zespołem Vāmācāra podczas trasy koncertowej po Polsce i Niemczech we wrześniu 2022 roku. Trasa zatytułowana „The Death Womb” odwiedzi pięć miast i rozpocznie się 11 września w Kilonii w Niemczech i zakończy się w Bielsku-Białej 16 września. Oba zespoły będą promować swoje najnowsze duże albumy.

Rozpiska “The Death Womb” 2022:

11 Wrz – Die Pumpe @ Kiel, Germany [FB event pagetickets] Support: Thjodrörir
13 Wrz – Bar 227 @ Hamburg, Germany [FB event pagetickets] 14 Wrz – Liverpool @ Wrocław, Poland [FB event page]* Support: Ethbaal
15 Wrz – VooDoo Club @ Warsaw, Poland [FB event page]* Support: Żółć & backbone
16 Wrz – RudeBoy Club @ Bielsko-Biała, Poland [FB event page]* Support: Devil in the Name

*bilety na wszystkie polskie koncerty dostępne tylko w kasie

Pochodzący z Aten w Grecji Diablery powstał w 2008 roku, a głównymi członkami zespołu byli gitarzysta Nimerius i wokalista/gitarzysta Setesh. Po prawie dekadzie niepokojów i zmian skład ugruntował się dzięki dodatkom basisty XII i perkusisty Merenhora. Dwa lata po ich narodzinach Diablery nagrali demo/EP „The Catharsis”, które zostało później ponownie nagrane w 2011 roku jako „The Eye” EP. W 2014 roku Diablery wydali swój debiutancki album „Architect”, który został zmiksowany i zmasterowany przez Borge’a Finstada w Toproom Studio (Norwegia). W 2017 roku uhonorowali swój sojusz z innymi Grekami Shadowcraft, wydając split EP „Entropy”, który został zmiksowany i zmasterowany przez Setesha w studiu Void of Cosmos. W 2021 roku Diablery powróciło ze swoim drugim pełnometrażowym i najwspanialszym jak dotąd oświadczeniem: „Candles” (Saturnal Records).

Intencją Vāmācāry (w sanskrycie oznacza „ścieżkę lewej ręki”) zawsze było połączenie muzyki orientalnej i zachodniej, estetyki i filozofii. Po założeniu zespołu w 2015 roku N. (perkusja) i A. (gitary, bas, wokal) pokazali to podejście na swojej debiutanckiej EP-ce z 2017 roku „Mantras for the Manifold”. Wśród czterech utworów znajdziecie surowy black i death metal, elementy doom, ale także pewne psychodeliczne wpływy i podprogowy rockowy klimat lat 70-tych. No Clean Singing podsumowuje: „wieloaspektowy, zmieniający gatunki, ukryty pod radarem klejnot, który powinien być rozpowszechniany jak zaraza”. W 2022 roku zespół wydał swój debiutancki pełnometrażowy album „Cosmic Fires: The Enlightenment Reversed”, który Heavy Blog Is Heavy opisuje jako „nigdy nie brzmiące bardziej unikatowo”. Zespół mieszka obecnie w północnych Niemczech i Warszawie.

Każdy koncert (z wyjątkiem Hamburga) otworzy lokalny support: Thjodrörir (Viking/Pagan Metal) w Kilonii, Ethbaal (Sludge/Stoner/Doom) we Wrocławiu, Żółć (Hooligan Black Metal) i backbone (Atmospheric/ Post/Doom Metal) w Warszawie i Devil in the Name (Occult/Stoner/Doom Metal) w Bielsku-Białej.

Diablery online:
Website
Facebook
Bandcamp
Spotify

Vāmācāra online:
Facebook
Bandcamp
Spotify

Skomentuj