Connect with us

Szukaj, a znajdziesz...

Chaos Vault
cirith ungol warszawa

Cirith Ungol i Night Demon w Warszawie

Left Hand Sounds oraz Helicon Metal Promotions z dumą przedstawiają pierwszy i jedyny w Polsce koncert legendy epickiego heavy metalu, Cirith Ungol! Na styczniowej trasie po Europie wspomagani będą przez swoich spadkobierców z Night Demon.
Cirith Ungol – 50th Anniversary European Tour
special guest: Night Demon
+supports
26 stycznia 2022
Warszawa, Klub Remont (ul. Waryńskiego 12a)
bilety dostępne w sieci Ticketos:
89zł (pula promocyjna, do końca sierpnia lub wyczerpania)
99zł (przedsprzedaż od 1 września)
110zł (w dniu koncertu)
Cirith Ungol – heavy/epic/doom metal, USA
Jeden z najstarszych obecnie działających na świecie zespołów heavy metalowych, powstał w 1972 w Kalifornii. Zainspirowani J.R.R. Tolkienem, obrali epicki kierunek swojej muzycznej podróży, okraszony opowieściami spod znaku magii i miecza. Do 1991 roku wydali cztery pełne albumy, po czym rozpadli się na prawie ćwierć wieku, by wrócić zmotywowani przez Jarvisa Leatherby (Night Demon) w niemal oryginalnym składzie!
Śmiało można nazwać ich pionierami zarówno heavy, jak i doom metalu, a swoją powrotną płytą “Forever Black” z 2020 roku, udowodnili, że ich legenda jest nadal żywa. Triumfalny powrót spotkał się z ogromnym uznaniem Legacy Magazine, Deaf Forever i innych, a sam tytuł trafił na listę Billboard m.in. w USA i Niemczech.
Mroczne, surowe riffy. Potężna melodyka. I wokal Tima Bakera, wywołujący ciarki na plecach. To wszystko otrzymacie w Warszawie już w styczniu, z okazji pięćdziesięciolecia powstania zespołu!
Dla fanów: Manilla Road, Candlemass, Judas Priest
“Forever Black” (2020, Metal Blade Records):
Live, LA (1984):
Live, Rockpalast (2018):
Night Demon – heavy metal, USA
Pochodzące również z Ventury (Kalifornia) trio Night Demon można śmiało okrzyknąć spadkobiercami gwiazdy wieczoru, a przede wszystkim pierwszym od wielu lat zespołem, który z takim sukcesem wskrzesza klasycznego heavymetalowego ducha inspirując się absolutnymi korzeniami gatunku, z naciskiem na NWOBHM. Night Demon działa już dekadę, a w przyszłym roku – nakładem Century Media – ukaże się ich trzeci album “Year of the Demon” i zgodnie z tytułem, to będzie ich rok, poparty koncertami na całym świecie.
Kalifornijczycy to przede wszystkim ciężko pracujący zespół, a bogowie heavy metalu im sprzyjają, czego dowodem są liczne trasy koncertowe w USA i Europie (jako bezpośredni support Accept), a także mocne pozycje na festiwalach, m.in. Hell Over Hammaburg, którego byli headlinerem.
“Welcome to the Night” z “Darkness Remains” (2017, Century Media):
Live Wacken 2018:
“Life on the Run” z “Live Darkness” (2018, SPV):
 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

sty 26 2022

Czas

18:00 - 23:55

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *